Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Trabzon'da tören düzenlendi

TRABZON (AA) - Trabzon'da 19 Eylül Gaziler Günü, törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Vali Abdil Celil Öz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Okçin Akşit, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal, Muharip Gaziler Derneği Trabzon Şube Başkanı Seyyah Sağıroğlu, daire müdürleri,  siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Kıbrıs gazisi Yusuf Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, vatanın bir bütün olduğunu vurgulayarak, "Bu vatan bölünmez, böldürmeyiz. Gaflet, delalet ve hatta ihanet içinde olanlar, tarih sayfalarını bir kez daha karıştırsınlar, onların akıbeti o sayfalarda çok güzel bir şekilde ifade edilmektedir" dedi.

Tören, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından sona erdi.

Sağıroğlu ve beraberindeki gazileri makamında kabul eden Vali Öz, daha sonra gaziler ve aileleri onuruna verilen yemeğe katıldı.

Bu toprakların yurt olmasında, milletin birlik ve beraberliğinde, insanların huzur ve güven içinde yaşamasında aziz şehitlerin, kahraman gazilerin büyük emekleri, hatıraları olduğunu vurgulayan Öz, şunları kaydetti:

"Sadece belli günlerde değil, bütün yıl boyunca gazilerimizin ve şehit ailelerimizin yanındayız. Sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Terörle mücadele konusunda güvenlik güçlerimiz yoğun bir mücadele yürütüyor. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler dilerken bu vesileyle yaklaşan Kurban Bayramınızı da tebrik ediyor, nice bayramlara milletçe birlik ve beraberlik içinde ulaşmayı diliyorum."