Motosiklet hobi değil ihtiyaç

Motosiklet hobi değil ihtiyaç
Motosiklet hobi değil ihtiyaç
- Gelişen teknolojiyle kalabalıklaşan şehir hayatında, sıkışan trafikte motosikletin, insanlara zaman, yakıt tasarrufu ve özgürlük kazandırdığı için hobi olmaktan çıktığı belirtildi - Trabzon Motosiklet Sürücüleri Derneği Başkanı Ahıskalıoğlu: - "Trafikle çok zaman ve para kaybeden insanlar son zamanlarda tekrar motosiklete yöneldi"

TRABZON (AA) - Motosikletin, sıkışan trafikte insanlara  zaman , yakıt tasarrufu kazandırdığı için hobi olmaktan çıktığı kaydediliyor.

Trabzon Motosiklet Sürücüleri Derneği Başkanı Dursun Ahıskalıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, günümüzde yoğun trafik ve park sorunu yüzünden motosiklete ihtiyacın her geçen gün artığını belirtti.

Ahıskalıoğlu, eskiden motosikletin ekonomik nedenlerden dolayı ihtiyaçtan kullanıldığını, son yıllarda şehirleşmeyle birlikte insanların otomobile yöneldiğini ifade etti.

Köyden kentte göçün ve hızla şehirleşmenin sonucu olarak otomobil sayısını her geçen gün arttığına dikkat çeken Ahıskalıoğlu, "Şehirlerde artan otomobil sayısından dolayı trafik sorunu baş göstermeye başladı. Trafikte çok zaman ve para kaybeden insanlar son zamanlarda tekrar motosiklete yöneldi" dedi. 

Motosikletin hızlı ve ucuz ulaşım araçlarının başında geldiğini vurgulayan Ahıskalıoğlu, "Motosiklet günümüzde insanlara zaman açısından çok önemli kazanımlar sağlıyor. Hiçbir yere geç kalmıyorsunuz, trafik stresini de çekmiyorsunuz" diye konuştu.

Ahıskalıoğlu, motosiklet kullanımının stresi azalttığını da belirtti.

Dursun Ahıskalıoğlu, yüksek teknoloji ile motosikletlerin fren ve yol tutuşlarının geliştiğini vurgulayarak, "Motosiklet kullanıcı sayısının her geçen gün artmasına rağmen motosiklet için trafik kanunları 1940'lı yıllardan kalma. Henüz bir güncelleme yapılmadı. Ayrıca günümüzde motosiklet kullanıcıları olarak en büyük sorunlarımız arasında ilk satın almada ödenen yüksek vergi ve düzgünleşen karayolları ağına karşı değişmeyen trafik kanunları gelmektedir" ifadelerini kullandı.

Motosiklet sürüşünden insanların keyif alması gerektiğini de kaydeden Ahıskalıoğlu, kalabalıklaşan şehir hayatında, sıkışan trafikte motosikletin, insanlara zaman, yakıt tasarrufu ve özgürlük kazandırdığı için hobi olmaktan çıktığını da vurguladı.


  ETİKETLER:

  TRABZON

  ,

  teknoloji

  ,

  Ucuz

  ,

  Ulaşım

  ,

  Para

  ,

  Hobi

  ,

  Vergi

  ,

  yakıt

  ,

  zaman

  ,

  Karşı