Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- AK Parti İl Başkanı Revi: "Bu saatten sonra devletimizin ve milletimizin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün silah bırakmasıdır"

TRABZON (AA) - AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, bu saatten sonra devletin ve milletin razı olabileceği tek çözümün, terör örgütünün silah bırakması olduğunu belirtti.

Revi, yaptığı yazılı açıklamada, hain ve alçak saldırılarla bu vatan toprağında şehit düşen askerlere, polislere Allah'tan rahmet dilediğini belirterek, "Birliğimize, kardeşliğimize istiklal ve istikbalimize kastedenleri lanetliyorum. Bu kalleşliği yanlarına bırakmayacağımızı buradan haykırıyorum. Bu vatanı bize yurt bırakan ecdadımızın, aziz hatırasını ilelebet yaşatacak, bu çetelerin oyununu bozacağız" ifadesini kullandı.

Suruç'ta 32 vatandaşın katliyle başlayan saldırılara karşı, milletçe mücadele ettiklerini vurgulayan Revi, şunları kaydetti:

"Bugün barıştan bahsedenler önce şehit edilen güvenlik güçlerimizin hesabını verecektir. 20 Temmuz'da terör örgütü PKK harekete geçti. Bu saldırının hedefi Türkiye Cumhuriyeti devletidir, Türkiye'nin geleceğidir, demokrasimizdir, insan haklarıdır. Bir taraftan IŞİD, bir taraftan PKK, bir taraftan da DHKP-C terör olaylarını eş zamanlı başlatmış, küresel bir oyunun taşeronluğuna soyunmuşlardır. İntikam ve hırs gözünü bürümüş, bazı siyasiler de bunların değirmenine su taşımaktadır. Dün 'sokaklar karanlıktır' diyenler, bugün halkımızı sokağa davet ederek kardeş kavgasını körüklemek istemektedir. Bu oyuna gelmeyelim, hesabı devletimize ve güvenlik güçlerimize bırakalım."

Revi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirilen güvenlik zirvesinde, bu süreçte önemli kararlar alındığını ifade ederek, açıklamasını şöyle tamamladı:

" Bundan sonraki dönemde özellikle hava operasyonları kararlılıkla sürecek. Bu saatten sonra devletimizin ve milletimizin razı olabileceği tek çözüm, terör örgütünün silah bırakmasıdır. Şu ana kadar yurt içinde ve yurt dışında terör örgütüne karşı çok etkili operasyonlar yürütüldü. Sabırla, itidalle bu neticeyi almak zorundayız. Bu dirayetle millet olarak sağduyulu hareket edeceğiz, sokakları provokatörlerin cirit attığı bir ortamda kardeş kavgasına bırakmayacağız."