Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu:

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu:
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu:
- "Yatırımların devam etmesi, Trabzon'umuzun daha da gelişebilmesi için vatandaşlarımızdan istikrara destek olmalarını talep ediyoruz"

TRABZON (AA) - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, "Yatırımların devam etmesi, Trabzon'umuzun daha da gelişebilmesi için vatandaşlarımızdan istikrara destek olmalarını talep ediyoruz" dedi.

Gümrükçüoğlu, Uzunsokak'ta vatandaşlarla sohbet ederek belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Meydan Parkı birinci etap çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgenin Trabzon'a yakışır hale geldiğini ifade eden Gümrükçüoğlu, Meydan Parkı ikinci etap çalışmalarının da aralıksız devam ettiğini söyledi.

İkinci etap alanında bulunan tarihi İskenderpaşa Cami, tarihi belediye binası ve eski mola otelinin eklentilerinin yıkıldığını anımsatan Gümrükçüoğlu, "Meydan Parkı ikinci etap alanında yaptığımız çalışmalarla Trabzon'umuzun tarihini ortaya çıkartıyoruz. Çalışmalarımızda büyük ilerleme kaydettik. Finansmanını tamamen belediye bütçesinden karşıladığımız çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından Meydan Parkı üçüncü etap çalışmalarına başlayacağız. Bu üçüncü etap Trabzon'un denize bakan , limana bakan bir balkonu olacak. Trabzon'umuzu ülkemizin en yaşanılabilir kenti haline getirmek için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz" diye konuştu.

Vatandaşların soruları üzerine Akyazı'da sürdürülmekte olan stadyum ve spor kompleksi inşaatı hakkında bilgi veren Gümrükçüoğlu, şunladı kaydetti:

"Trabzon'umuzun bir stadyum özlemi vardı. Konuyu dönemin Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Tensip buyurdular ve çalışmalar başladı. Trabzon'a sadece stadyum değil, büyük bir spor kompleksi kazandırıyoruz. İnşallah ligin ikinci yarısına stadyumun yetişmesini planlıyoruz. Bakınız bunlar çok ciddi yatırımlar. Bunlar Trabzon'umuzun, ülkemizde istikrar ortamı sayesinde kazandığı yatırımlar. Trabzonspor'umuz için stadyum yapılıyorsa, Trabzon'a spor kompleksi kazandırılıyorsa ülkemizde sağlanmış olan istikrar ortamı sayesinde bunlar oluyor. İşte biz bu yatırımların devam etmesi için Trabzon'umuzun daha da gelişebilmesi için vatandaşlarımızdan istikrara destek olmalarını talep ediyoruz.^"