Trabzonspor Kulübü olağan mali genel kurulu sona erdi

Trabzonspor Kulübü olağan mali genel kurulu sona erdi
Trabzonspor Kulübü olağan mali genel kurulu sona erdi
- Kulüp Başkanı Hacıosmanoğlu: "Trabzonspor'un değerlerine saygısızlık yapmamız söz konusu değil ama belli bir zümre var. Trabzonspor'u siyasi, ticari kullanan insanların başkanı olmadım, olmayacağım"

TRABZON (AA) - Trabzonspor Kulübü olağan mali genel kurulu sona erdi.

19 Mayıs Spor Salonu'nda yapılan ve 4,5 saat süren genel kurulda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, üyelere yönelik konuşma yaptı. 

Hacıosmanoğlu, yaklaşık 1,5 yıl önce görevi kendilerine Trabzonspor sevdalılarının verdiğini belirterek, "Biz de elimizden geldiği kadar Trabzonspor sevdalılarına hizmet etmeye çalıştık. Cenab-ı Allah müsaade ettiği sürece bu görevi yapmaya çalışacağız" dedi.

Trabzonspor'u yönetmenin kolay olmadığını ifade eden Hacıosmanoğlu, "Yönetmek için samimi, Trabzonspor'un değerlerini koruyan bir anlayışla yönetmek zorundasınız. Bu demek değildir ki herkes değerdir. Yönetimsel makam önemli değil, insanları anlayışı ve zihniyeti, bıraktığı izleri onları değerli kılar" diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, kendilerinin saygısız gibi gösterilmeye çalışıldığını savunarak, şöyle devam etti:

"Biz saygı duyması gerekenlere saygı duyarız. Şarapçıya ayağım çarpsa onun gönlünü almak için 3 saat ne gerekiyorsa yaparım ama Kral Faysal olsa saygıyı hak etmiyorsa ona saygı gösteren kültürden gelmiyorum. Biz Trabzonspor'da yaklaşık 15 aydır mücadele ediyoruz. Trabzonspor'un değerlerine saygısızlık yapmamız söz konusu değil ama belli bir zümre var. Trabzonspor'u siyasi, ticari kullanan insanların başkanı olmadım, olmayacağım."

"Trabzonspor'un 1 lirasını yemedik, yedirmedik" diyen Hacıosmanoğlu, "Kim yiyorsa şike sürecinde de söylediğim gibi namussuzun dik alasıdır. Elbette ki Trabzonspor'un icrasında olan insanlar eleştirilecek insanlardır. Ben saygı duyuyorum. İnşallah eleştirenler de bu kulübü yönetmeye talip oldukları zaman yönetirler, bu zorlukları da kendileri görürler" ifadelerini kullandı.

Hacıosmanoğlu, Trabzonspor başkanının ülkeyi yöneten insanlarla dost, arkadaş olmasının kulübe zararı olmayacağını kaydetti.

- Şike süreci

Şike sürecinin bitmediğini ifade eden Hacıosmanoğlu, "Hukuk süreci bittiğinde kazananın biz olacağımıza inanıyorum. Bu sürecin sonucunda bir şey kazanmazsak 1 milyon kişiyle İstanbul 'da kongre yapılan açık hava meydanları var. Onu toplamak Trabzonspor başkanının asli görevidir" dedi.

Hacıosmanoğlu, şike sürecini FIFA'nın takip ettiğini kaydederek, "1,5 ay önce hem Federasyona hem bize FIFA'dan bir yazı geldi. Süreci titizlikle takip ettiklerini, UEFA'nın alacağı karardan sonra devreye gireceklerini söylüyorlar. UEFA disiplin kurulu bizi reddetmiş diyorlar, gerekçeli kararı daha açıklamadı, bizi reddetmedi. 'Biz 2013'te Astana kararlarında yerel federasyona müdahale etme kararı aldık, önceki yıllara müdahale edemiyoruz' diyor ama FIFA öyle demiyor, müdahale ediyor. Bunun örnekleri yakın tarihimizde var. Bunu hep beraber göreceğiz."

Eski kulüp başkanı Sadri Şener'in şike sürecindeki tutumlarını eleştiren Hacıosmanoğlu, Bursaspor'un şampiyon olduğu sezonun son haftasında Trabzonspor'un İstanbul'da Fenerbahçe ile 1-1 berabere kaldığı maçı kastederek, şöyle konuştu:

"Allah'ınızı severseniz, benim hala gözümün önünden gitmiyor, LİG TV'den Burak'ın golü attığı zaman sayın Şener'in görüntüsünü herkes izlesin, baksın. Trabzonspor Başkanı gol atıldığında ellerini yana açmamalı, havaya kaldırmalı. Şimdi biz başkasına pislik diyoruz da eğer bizde de varsa, bunun cezasını çekmeye hazırız."

- Faruk Özak'a eleştiri

Hacıosmanoğlu, yönetim kurulunun ibra edilmesinin ardından üyelere teşekkür konuşması yaparak, eski kulüp başkanlarından Trabzon Milletvekili Faruk Özak'a eleştirilerde bulundu.

İbrahim Hacıosmanoğlu, "Derin Trabzonspor var diyorlar. Evet bu derin Trabzonspor içinde Trabzonspor sevdalı ağabeylerimiz de var ama bu derin Trabzonspor'un içinde kulübü yıllardır ticari ve siyasi olarak sömüren, belki de onların başı olarak adlandıracağımız Faruk Özak var. Burada Trabzonspor sevdalılarına söz veriyorum. Hayatımda kimse benim düşmanım olmadı ama bu saatten itibaren Faruk Özak benim en azılı düşmanımdır" ifadelerini kullandı.