Trabzonspor, sarı kartta ilk sırada

Trabzonspor, sarı kartta ilk sırada
Trabzonspor, sarı kartta ilk sırada
- Bordo-mavililer, ligde 16 haftalık ilk bölümde hiç kırmızı kart görmezken 52 sarı ile en fazla sarı kart gören oyunculara sahip takım oldu - Karadeniz ekibinde, "en hırçın" isim olarak ise 6 sarı kartla Cezayirli Belkalem dikkati çekti

TRABZON (AA) - SELÇUK KILIÇ - Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe 'nin 13 puan gerisinde 6'ncı sırada yer alan Trabzonspor'da oyuncular, ligde 16 haftalık bölümde hiç kırmızı kart görmezken sarı kartta ise ilk sırada yer aldı.

Bordo-mavililer, 16 lig maçının hepsinde olmak üzere 52 sarı kart görerek ligde en fazla sarı kart gören oyunculara sahip takım oldu.

Karadeniz ekibinde, Belkalem, Salih Dursun, Mustafa Akbaş, Musa Nizam ve Mehmet Ekici olmak üzere 5 futbolcu, gördükleri sarı kartlar nedeniyle cezalı konumuna düşerek takımı yalnız bıraktılar.

- En fazla kart Belkalem'e

Trabzonspor'da 16 haftalık dönemde "en hırçın" futbolcu ise stoper Essaid Belkalem oldu.

Bordo-mavili takımda, 13 lig maçına çıkan Cezayirli futbolcu, gördüğü 6 sarı kart ile takımında en fazla kart gören oyuncu olarak dikkati çekti. Belkalem'i 5 sarı kart ile Musa Nizam ve Mehmet Ekici, 4 sarı kart ile de Salih Dursun ve Mustafa Akbaş takip etti.

- Kart raporu

Trabzonspor'un 2014-2015 sezonunun ilk yarısında geride kalan 16 haftada sarı kart gören 22 futbolcusu ve kart sayıları şöyle:

 

Futbolcu Kırmızı Kart Sarı Kart
Belkalem - 6
Musa Nizam - 5
Mehmet Ekici - 5
Salih Dursun - 4
Mustafa Akbaş - 4
Medjani - 3
Papadopoulos - 3
Yusuf Erdoğan - 3
Özer Hurmacı - 3
Waris - 2
Cardozo - 2
Fatih Atik - 2
Mustafa Yumlu - 1
Onur Kıvrak - 1
Sefa Yılmaz - 1
Zeki Yavru - 1
Bosingwa - 1
Serdar Gürler - 1
Soner Aydoğdu - 1
Yatabare - 1
Constant - 1
İshak Doğan - 1