Trabzonspor taraftarları "teröre lanet" yürüyüşü yapacak

Trabzonspor taraftarları "teröre lanet" yürüyüşü yapacak
Trabzonspor taraftarları "teröre lanet" yürüyüşü yapacak
-Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Kodalak: "Hiç olmazsa bir yürüyüş yaparak, dosta düşmana birlik ve beraberliğimizi göstermek istedik"

TRABZON (AA) - Trabzonspor taraftarları, son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için yürüyüş düzenleyecek.

Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı Bekir Kodalak, Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlediği basın toplantısında, haince planlanan pusular sonucunda her gün bir terör saldırısı düzenlendiğini, kalleşçe yapılan saldırılarla vatan evlatlarının şehit olduğunu söyledi.

Yaşanan olaylar karşısında bir şey yapamamaları nedeniyle üzüntü duyduklarını ifade eden Kodalak, şöyle devam etti:

"Hiç olmazsa bir yürüyüş yaparak dosta düşmana birlik ve beraberliğimizi göstermek istedik. Şehit ailelerine yalnız olmadıklarını, görev yapan silah altındaki asker ve polislerimize de yanlarında olduklarımızı haykırmak istedik. Bu amaçla hiçbir siyasi amacı ve bağı olmayan 'teröre lanet' yürüyüşünü düzenlemeyi karar verdik. Trabzon'daki tüm kamu kurum kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve taraftar grupları arkadaşlarımızın da desteğini ve katılımını bekliyoruz. Unutmayalım ki gün birlik günüdür, gün askerlerimize, polislerimize ve şehit ailelerine destek günüdür."

Kodalak, 26 Ağustos Çarşamba günü düzenleyecekleri yürüyüşün saat 17.00'da eski TEDAŞ binası önünden başlayacağını kaydetti.