Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz
- Tunceli'de anma töreni düzenlendi

TUNCELİ (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk , ebediyete intikalinin 76. yılında Tunceli'de anıldı.

Atatürk Mahallesi Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ali Çardakçı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tunç, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.

Çelenk sunumunun ardından saat 09.05'i gösterdiğinde saygı duruşunda bulunuldu. Tören, İstiklal Marşı'nın okunmasıyla sona erdi. 

Törene, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, emniyet mensupları, askerler ve öğrenciler katıldı. 

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda devam eden törende günün anlamına ilişkin konuşan Cumhuriyet Ortaokulu Edebiyat Öğretmeni Sinem Aydın, "Sevgili Atam bugün 10 Kasım 2014, bugün sen 133 yaşındasın. Sevgili Atam, bazı yaşamlar vardır son nefesini verdiği an unutulup gider, bazı yaşamlar da vardır vefatından sonra gerçek ve sonsuz yaşama başlar. İşte bizler de seni hep yaşayan halinle hatırlıyoruz. Saat 09.05, geçen öten sirenlerin vefası kulaklardan hiç gitmeyecek ve biz biliriz ki senin gibi bir vatan evladı bir daha hiç gelmeyecek. Sen nur içinde yat, seni gözlerindeki ay yıldızdan öper bu millet" diye konuştu.

Anma programı, öğrencilerin okuduğu şiirler, oratoryo, ödül töreni ve müzik dinletisiyle sona erdi.

Törene, Vali Kaymak, Jandarma Bölge Komutanı Çardakçı, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Tarsuslu, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kurum müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.