CHP Tunceli İl Yönetimi istifa etti

CHP Tunceli İl Yönetimi istifa etti
CHP Tunceli İl Yönetimi istifa etti
- Eski CHP İl Başkanı Bozkurt: "2015 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekilli aday adayı olmak için istifa ettim"

TUNCELİ (AA) - Cumhuriyet Halk Partisi ( CHP ) Tunceli İl Başkanı Kemal Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerinin istifasının ardından genel merkez tarafından yeni il yönetiminin atamasının yapıldığı bildirildi.

Kemal Bozkurt, İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında görevini, parti genel merkezi tarafından atanan Hüseyin Zeytin'e devretti.

CHP Tunceli İl Başkanlığı görevini 3 yıl yürüttüğünü ifade eden Bozkurt, 2015 yılında yapılacak genel seçimlerde milletvekilli aday adayı olmak için istifa ettiğini belirtti.

İl Başkanlığına atanan Hüseyin Zeytin de çalışmalarından dolayı Bozkurt'a teşekkür ederek, "Geçici bir yönetim oluşturduk. Önümüzdeki süreçte de daha geniş kapsamlı bir yönetim oluşturacağız. Tüm demokratik güçler, sivil toplum ve çevre örgütleri, siyasi partilerle özelde Dersim'in sorunlarını çözmek ama genelde laik ve demokratik bir Türkiye için çalışacağız" diye konuştu.