Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
- Vali Kaymak, mesaj yayımladı

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymak, "Toplumumuzda engelli vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazladır. Engellilere sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur" ifadesini kullandı.

Engelliliğin, sadece engellilerin ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğuna dikkati çeken Kaymak, şunları kaydetti:

"Hayatın değişik alanlarında, engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre çeşitli düzenlemelerin yapılması, engelli vatandaşlarımızın yaşamsal faaliyetlere ve sosyal hayata katılımını güçlendirecektir. Son yıllarda engelli kesimlerin sorunları ve çözümleri konusunda hükumetler tarafından yapılan düzenlemeler yanında sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşlarımızın gittikçe artan faaliyetleri memnuniyet vericidir. Engelli vatandaşlarımıza sadece bugün değil, tüm yaşamları boyunca engin bir sevgiyle sahip çıkmalıyız. Unutmamalıyız ki bizlerde her an engelli olabiliriz. Kendimizi onların yerine koyarak düşünmeli ve engelli insanlarımızın daha rahat yaşayabileceği bir dünya kurmak için herkes elinden geleni yapmalıdır. Bu duygularla, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve yaşanılabilir bir dünya diliyorum."