Dünya Engelliler Günü

Dünya Engelliler Günü
Dünya Engelliler Günü
TUNCELİ (AA) - Tunceli'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, bir otelde...

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, bir otelde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, belediye olarak uygulanan tüm projeleri engelli vatandaşları da düşünerek hayata geçirdiklerini söyledi. 

Ülke genelindeki engelli oranlarına dikkati çeken Bul, her bireyin bu konuda üzerine düşeni yapması gerektiğini belirtti.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Zabit Durmuş ise "Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında yer alabilmeleri ve toplumsal hayata uyum sağlayabilmeleri için önlerindeki engellerin kaldırılması, eğitim ve istihdam hakkının sağlanması, engellilerin topluma kazandırılması, insan haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması ve onların normal bir hayat sürmesi ancak ve ancak toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür" dedi.

Durmuş, engelli vatandaşlara acıma duygularıyla yaklaşmak yerine, onlar için kurumsal hizmetlerin geliştirilmesinin esas alınması gerektiğini kaydetti.

Konuşmaların ardından programın düzenlenmesine katkı sunan Tuncelili iş adamı Bekir Gündoğan'a Tunceli Valisi Osman Kaymak'ın eşi Mine Kaymak tarafından teşekkür plaketi verildi.