HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:

HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ:
- "Bugün IŞİD çetelerine karşı, o barbarlar sürüsüne karşı verilen bu şanlı mücadelenin içerisinde olmak, sadece bir onur değildir, aynı zamanda bir insanlık görevidir"

TUNCELİ (AA) - HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, " Bugün IŞİD çetelerine karşı, o barbarlar sürüsüne karşı verilen bu şanlı mücadelenin içerisinde olmak, sadece bir onur değildir, aynı zamanda bir insanlık görevidir" dedi.

Yüksekdağ, Kobani'de (Ayn el Arap) IŞİD'e karşı savaşırken öldüğü belirtilen Sibel Bulut için düzenlenen yürüyüş ve basın açıklamasına katılmak için Tunceli'ye geldi.

Moğultay Mahallesi Sanat Sokağı'nda toplanan kalabalık grupla Seyit Rıza Meydanı'na yürüyen Yüksekdağ, meydanda Bulut için kurulan taziye çadırının önünde kalabalığa seslendi.

Yüksekdağ, Kobani'de uzun süredir devam eden çatışmalar sonrasında IŞİD'in bölgede kaçacak yer aradığını söyledi.

Kobani'deki direnişe dikkati çeken Yüksekdağ, "Kobani'nin sokakları özgür. Direnişle, mücadeleyle özgür" dedi.

IŞİD'e karşı tüm kesimlerin birleşerek mücadele verdiğinin altını çizen Yüksekdağ, "Bugün IŞİD çetelerine karşı, o barbarlar sürüsüne karşı verilen bu şanlı mücadelenin içerisinde olmak, sadece bir onur değildir, aynı zamanda bir insanlık görevidir. Onur ve insanlığın yanındayım diyenler için, bütün devrimciler, sosyalistler ve demokrasiye inanlar için, bu özgürlük davasını zafere ulaştırmak aynı zamanda bir görevdir" diye konuştu.

Program,  müzik dinletisiyle sona erdi.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  sanat

  ,

  hdp

  ,

  Müzik

  ,

  Bugün

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD