Pertek'te "Eğitimde Güçlü Adımlar Toplantısı"

Pertek'te "Eğitimde Güçlü Adımlar Toplantısı"
Pertek'te "Eğitimde Güçlü Adımlar Toplantısı"
TUNCELİ (AA) - Pertek ilçesinde, "Eğitimde Güçlü Adımlar" konulu toplantı yapıldığı bildirildi.Pertek Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada,...

TUNCELİ (AA) - Pertek ilçesinde, "Eğitimde Güçlü Adımlar" konulu toplantı yapıldığı bildirildi.

Pertek Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, 2014-2015 eğitim -öğretim yılında ilçede gerçekleştirilecek temel faaliyetler ve eylem planıyla ilgili  "Eğitimde Güçlü Adımlar" konulu toplantı düzenlendiği belirtildi.

Toplantıyla öğrencilerin eğitimdeki başarılarının arttırılması ve her bakımdan iyi yetişmiş, erdemli ve ahlaklı bireylerin hedeflendiği belirtilen açıklamada, "Toplantı çerçevesinde ilçemizde eğitim öğretim alanında hizmet üreten kurumların tüm fiziki ve insan kaynakları etkin kullanılacaktır. Okul müdürü, müdür yardımcısı, rehber öğretmen, öğretmen, memur ve öğrenci gibi iç paydaşlar; öğrenci velisi, mahalle/köy muhtarı, ilgili okul ve diğer birimler, üniversite, sağlık birimleri, sendika ve sivil toplum örgütleri gibi dış paydaşlarla iletişim sağlanacak ve etkin katılımları sağlanacaktır" ifadelerine yer verildi.

 Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu eylem planıyla okul öncesinde okullaşma oranını arttırmak, 10-18 yaş aralığında bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine değerler eğitimi yanında okullar arasındaki eğitsel rekabeti canlı tutmak, bir üst kuruma geçiş sınavları olan TEOG - YGS-LYS sınavlarında başarıyı sistemli ve kademeli olarak yükseltmek, özelde kendi başarısına genelde de Pertek'in başarısına katkı sağlamak, cennet yurdumuzun değişik ve tarihi yerlerini ziyaret ederek kültür köprüsü oluşturmak, güzel örnek ve davranışları paylaşarak kurum kültürü oluşturması amaçlanmıştır."