Pertek'te "Yaşam Hareketle Başlar" Projesi başlıyor

Pertek'te "Yaşam Hareketle Başlar" Projesi başlıyor
Pertek'te "Yaşam Hareketle Başlar" Projesi başlıyor
TUNCELİ (AA) - Pertek Kaymakamlığı tarafından hazırlanan "Yaşam Hareketle Başlar" projesinin 1 Ocak 2015 tarihinde hayata geçirileceği...

TUNCELİ (AA) - Pertek Kaymakamlığı tarafından hazırlanan " Yaşam Hareketle Başlar" projesinin 1 Ocak 2015 tarihinde hayata geçirileceği bildirildi.

Pertek Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Proje Ofisi tarafından ilçedeki bireylerin spor alışkanlığı kazanmaları, sosyal hayatlarını geliştirmeleri, hayatın durağanlığından sosyal aktiviteler ve sporla kurtulmaları ve obeziteyle mücadele etmek amacıyla hazırlanan "Yaşam Hareketle Başlar Projesinin" Gençlik ve Spor Bakanlığı 2014 yılı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında kabul edildiği belirtildi. 

Projenin 100 bin lira bütçeli olduğu kaydedilen açıklamada, "100 bin lira bütçeli projemiz 01.01.2015 tarihinde başlayacaktır. Proje süresi 12 ay olup bu kapsamında ilçemizde tam donanımlı aletli spor merkezi oluşturulacaktır. Ayrıca obezite sorunu olan bireyler için uzmanlar tarafından 10 aylık bir program oluşturulacak ve eğitmenler eşliğinde program uygulanacaktır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, tüm faaliyetlerin doğa yürüyüşleri, sosyal aktiviteler ve gezilerle destekleneceği ifade edildi.