Tunceli Üniversitesinen açıklama

Tunceli Üniversitesinen açıklama
Tunceli Üniversitesinen açıklama
TUNCELİ (AA) - Tunceli Üniversitesince, Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yapılan lisansüstü yabancı dil sınavında bir kişinin sınavının iptal...

TUNCELİ (AA) - Tunceli Üniversitesince,  Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yapılan lisansüstü yabancı dil sınavında bir kişinin sınavının iptal edildiği ve  soruşturma açıldığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Tunceli Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından yapılan lisansüstü yabancı dil sınavında yaşanılan olayla ilgili olarak bir kişinin sınavının iptal edildiğini ve soruşturma açıldığı belirtildi.

Tunceli Üniversitesinin adil, akademik liyakata önem veren ve demokratik bir yapıyı esas aldığı vurgulanan açıklamada, "Üniversitemizde lisansüstü eğitime giriş sınavlarının spekülasyonlara mahal vermemesi için bir sonraki akademik dönemden itibaren öğrencilerin ALES, lisans ortalaması ve YDS veya eşdeğer sınavlardaki başarı durumlarına göre sıralama yapılarak lisansüstü eğitime kabulleri planlanmaktadır. Söz konusu çalışmalar senatonun gündeminde olup en yakın zamanda tamamlanacaktır" denildi.