Tunceli'de Cankanka Spor Okulu Çalışmaları

Tunceli'de Cankanka Spor Okulu Çalışmaları
Tunceli'de Cankanka Spor Okulu Çalışmaları
TUNCELİ (AA) - Tunceli Emniyet Müdürlüğünce, "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" kapsamında...

TUNCELİ (AA) - Tunceli Emniyet Müdürlüğünce, "Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı" kapsamında açılan Cankanka Spor Okulu çalışmalarına devam ediyor.

Yaklaşık 3 yıldır faaliyet yürüten Cankanka Spor Okulu'nun öğrenci sayısının 300'e yaklaştığını söyleyen Cankanka Spor Okulu Eğitmenlerinden Alpay Uzun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu süre içerisinde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Futbol, tenis ve basketbol alanlarında eğitimler verdiklerini belirten Uzun, "Emniyet teşkilatımız bünyesinde ÇOGEP projesinin 3 yıllık devamı ile futbol, basketbol ve tenis alanlarında faaliyet yürütüyoruz. Bu kapsamda Beşiktaş , Galatasaray , Fenerbahçe gibi büyük takımları ziyaret ettik. Altyapılarıyla maçlar yaptık. Birçok maç organizasyonu yaptık ve bunlar daha da devam edecek" diye konuştu.

Amaçlarının Dersimspor'un altyapısına sporcu yetiştirmek olduğunu belirten Uzun, "Cankanka Spor Okulu sayesinde çocuklarımız küçük yaşta sporla tanışıyor. Hem fiziksel ve psikolojik gelişimlerine katkı sunuyoruz hem de Dersimspor'un altyapısına futbolcu yetiştiriyoruz" dedi.