Tunceli'de kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi

Tunceli'de kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi
Tunceli'de kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi
TUNCELİ (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından yürütülen 2. etap kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi için yer teslimi yapıldı.Tunceli...

TUNCELİ (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından yürütülen 2. etap kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi için yer teslimi yapıldı.

Tunceli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, 2. etap kanalizasyon, içme suyu ve yağmursuyu projesi için yer tesliminin yapıldığı bildirilerek, çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

Projeyle İnönü Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi Pulubarge Mevkii ve Atatürk Mahallesinin bazı bölgelerinde kanalizasyon şebekesi, Esentepe Mahallesi Mezarlık Mevkiinin yerleşime açılabilmesi için kanalizasyon ve içme suyu tesisleri, kot farkından dolayı kent kanalizasyon sistemine bağlamayan yerleşim yerlerinin pis sularının kanalizasyon sistemine alınarak, arıtma tesisine iletilmesi için kanalizasyon şebekesi ve 9 baca tipi paket terfi merkezi, İnönü Mahallesinde bir paket arıtma tesisi, kentin muhtelif yerlerinde yağmursuyu şebekesi ve mevcut atıksu terfi istasyonlarının otomasyon sisteminin yapılacağı kaydedilen açıklamada, proje sayesinde Pülümür ve Munzur çaylarına artık pis suların akıtılamayacağı vurgulandı. 

Açıklamada, belediyeye yaklaşık 11 milyon 500 bin liraya mal olacak proje kapsamında, yaklaşık 45 kilometre kanalizasyon şebekesi, 9 baca tipi paket terfi merkezi, bin 550 metre terfi hattı, bir paket arıtma tesisi, bin 200 metre yağmursuyu şebekesi, 12 bin metre içme suyu hattı ve terfi merkezlerinin otomasyon sisteminin yapılacağı ifade edildi. 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Tunceli

  ,

  Proje

  ,

  kent

  ,

  Mezarlık