Tunceli'de kısırlaştırma çalışmaları

Tunceli'de kısırlaştırma çalışmaları
Tunceli'de kısırlaştırma çalışmaları
TUNCEL (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında sokak hayvanlarının aşılanıp kısırlaştırılması çalışmalarının devam ettiği...

TUNCEL (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından başlatılan  proje  kapsamında sokak hayvanlarının aşılanıp kısırlaştırılması çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Tunceli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, uzman ekipler ve belediye personelince kent genelindeki başıboş sokak hayvanlarının toplanarak, kısırlaştırma ve aşılama çalışması yapıldığı belirtildi.

Şuana kadar yaklaşık 100 hayvanın tedavi edildiği belirtilen açıklamada, "Kent genelinde toplanan sokak hayvanları mobil kısırlaştırma aracına alınarak, gerekli aşı ve operasyonlardan geçirilmektedir. Sokak hayvanları kısırlaştırma, kuduz aşısı ve parazitel bakımları yapıldıktan sonra kulaklarına küpe takılarak kayıt altına alınmaktadır. İşlemi tamamlanan hayvanlar 24 saat müşahede altında tutulup doğal ortamlarına geri bırakılmaktadır" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, "Buradaki amacımız hem sokak hayvanlarının da bir yaşam hakkının olduğunu göstermek, hem de halkla iç içe yaşayan bu hayvanların sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır" denildi.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  Hayvanlar

  ,

  kent

  ,

  kayıt