Tunceli'de tarımsal sulama projeleri

Tunceli'de tarımsal sulama projeleri
Tunceli'de tarımsal sulama projeleri
- Mazgirt ilçesinde uygulanan Danaburan Tarımsal Sulama Suyu Projesi tamamlandı

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de, Doğu Anadolu Kalkınma Projesi (DAP) kapsamında İl Özel İdaresince yaptırılan Danaburan Köyü Sulama Suyu Projesi tamamlandı.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2013 yılında 1 milyon 843 bin lira tutarında 5 projeyi hayata geçirdiklerini ve bu projelerin tamamlanmasıyla yaklaşık 14 hektar alanın sulama suyuna kavuştuğunu belirtti.

Tunceli'de üretim veriminin artması için sulu tarım yapılmasının büyük önem taşıdığını ifade eden Yıldırım, "Bu yıl da 856 bin liraya mal olan Ovacık ilçesinde 2. etabı yapılan Ovacık Havuzlu ve Mazgirt ilçesi Danaburan Köyü tarımsal sulama suyu projelerini tamamlayarak 7 bin 95 hektar alanın daha sulu tarıma geçmesini sağladık" dedi.

Yıldırım, DAP ile yapılan koordineli çalışmalar sonucunda 6 hayvan içme suyu gölet projesinin ihalesinin yapıldığını aktaran Yıldırım, "Projelerin tamamlanması durumunda 2 bin 77 üreticimizin 88 bin 500 küçükbaş ve 7 bin 450 büyükbaş hayvanı içme suyuna kavuşacak" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  Anadolu

  ,

  Tarım

  ,

  lira