Tunceli'de terör operasyonu

Tunceli'de terör operasyonu
Tunceli'de terör operasyonu
- Nazımiye ilçesinde askeri birlik tarafından yapılan operasyonda, bölücü terör örgütü mensuplarınca kulanılan 11 depo ile yaşam yeri ve mevziler ortaya çıkarıldı

TUNCELİ (AA) - Nazımiye ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yapılan operasyonda, bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan 11 depo ile yaşam yeri ve mevziler bulundu.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 4. Komando Tugay Komutanlığınca Nazımiye ilçesinde 21-22 Mart tarihinde yapılan operasyonda arama tarama faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi.

Operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan çeşitli yapıların bulunduğu ve bazı malzemelerin ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Nazımiye ilçesinde bölücü terör örgütü tarafından kullanıldığı tespit edilen ağaç, tel ve saclar kullanılarak imal edilmiş 11 depo ile yaşam yeri ve mevzileri bulunmuştur. Söz konusu bölgede muhtelif yaşam, yiyecek, inşaat ve kırtasiye malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Ele geçirilen malzemeler yerinde imha edilmiştir. İlimizde terörist unsurlara yönelik düzenlenen operasyonlara devam edilmekte olup güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteği ile huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."