Tunceli'de TYÇP kapsamında 200 kişi istihdam edilecek

Tunceli'de TYÇP kapsamında 200 kişi istihdam edilecek
Tunceli'de TYÇP kapsamında 200 kişi istihdam edilecek
TUNCELİ (AA) - Tunceli'de, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 200 kişinin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edileceği...

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 200 kişinin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edileceği bildirildi.

Tunceli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, geçici işçilerin Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda ve diğer kamu kuramlarında istihdam edileceği ifade edildi.

TYÇP'nin amacının işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ve yerlerde özellikle istihdamında zorluk çekilen işsiz vatandaşlara geçici gelir desteği sağlamak olduğu belirtilen açıklamada, "Kadınlar, 35 yaş üstü bireyler, engelliler, eski hükümlüler ve terörle mücadelede malul sayılamayacak şekilde yaralananlar öncelikli olacaktır. Ayrıca, katılımcıların seçiminde ilgili kurumun bulunduğu yerde ikamet edenlere öncelik verilecektir. TYÇP kapsamında 200 kişi ile ilgili hazırlık çalışmaları İŞKUR tarafından başlatılmış olup, müracaat tarihleriyle ilgili duyuru İŞKUR İl Müdürlüğünce en kısa sürede yapılacaktır" denildi.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  YAŞ

  ,

  İŞKUR

  ,

  Kamu

  ,

  toplum

  ,

  eğitim

  ,

  kurum