Tuncelili Kumru teyze için mezraya yol yapıldı

Tuncelili Kumru teyze için mezraya yol yapıldı
Tuncelili Kumru teyze için mezraya yol yapıldı
- Tunceli'de 4 haneli mezrada yaşayan, romatizma nedeniyle yürümekte zorlanan ve hastaneye gidip gelirken at sırtında taşınan 61 yaşındaki Kumru Sezgin için İl Özel İdaresince 2 kilometrelik stabilize yol yapıldı - Sezgin: "Biz burada çok çile çektik. Yolumuz yoktu, suyumuz yoktu. Müracaat ettik, yolumuz yapıldı"

TUNCELİ (AA) - FATMA ÇIRAY - Tunceli'de 4 haneli mezrada yaşayan, romatizma nedeniyle yürümekte zorlanan ve hastaneye gidip gelirken at sırtında taşınan 61 yaşındaki Kumru Sezgin için İl Özel İdaresince 2 kilometrelik stabilize yol yapıldı.

Tunceli merkeze bağlı Doluküp köyü Taşpınar mezrasında yaşayan Sezgin ve ailesini ziyaret eden İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taşpınar mezrasının yoluyla ilgili köy muhtarının verdiği dilekçeye istinaden yerinde inceleme yaptığını söyledi.

Dilekçede, mezrada yaşayan vatandaşlardan romatizmal hastalıkları bulunan Kumru Sezgin'in doktora gidip gelirken büyük sıkıntı çektiği bilgisinin de yer aldığını belirten Yıldırım, "Bu konuda büyük hassasiyeti bulunan sayın Valimizle istişare ederek program dışında çalışma yapmaya karar verdik ve Doluküp'le Taşpınar mezrası arasındaki 2 kilometrelik yolu bu bağlamda yaptık" diye konuştu.

Sezgin'in bundan sonra hastaneye kolay ulaşacağını belirten Yıldırım, "Teyzemiz, arabasına binip şehre giderek tedavisini olmakta. Bizler, mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza faydalı oldukça onun sevincini ve hazzını yaşıyoruz. Teyzemize bundan sonraki yaşantısında sağlıklı günler diliyoruz" dedi.

Kumru Sezgin ise "Biz burada çok çile çektik. Yolumuz yoktu, suyumuz yoktu. Müracaat ettik, yolumuz yapıldı. Buradan Doluküp'e yürüyerek gidiyorduk" ifadesini kullandı.

Doluküp köyü muhtarı Şener Suroğlu da "Taşpınar mezramızın yolu yoktu. Köylü zorlanıyordu, yürüyerek gidip geliyorlardı. Sonradan yolumuz da yapıldı, içme suyu da getirildi. Sayın Valimiz ve Genel Sekreterimize teşekkürlerimizi sunuyoruz" diye konuştu.

Kumru Sezgin'in daha önceden at sırtında Doluküp köyüne, oradan da araçla hastaneye ulaştırıldığını belirten Suroğlu, "Çok şükür yolumuz yapıldı, herhangi bir sıkıntımız kalmadı" dedi.

Kumru Sezgin'in eşi Mehmet Sezgin ise eşini hastaneye götürürken çamurlu yolda zorlandıklarını dile getirerek, "Çamurda sırtımızda Doluküp'e götürecektik. Yol yapıldı, kurtulduk. Sayın Valimize, müdürüme ve muhtarımıza teşekkür ederim " ifadelerini kullandı.