Tunceli'nin ilk halk pazarı hizmete sunuldu

Tunceli'nin ilk halk pazarı hizmete sunuldu
Tunceli'nin ilk halk pazarı hizmete sunuldu
TUNCELİ (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından yaptırılan ilk halk pazarı ve kapalı otopark hizmete açıldı. Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Atatürk...

TUNCELİ (AA) - Tunceli Belediyesi tarafından yaptırılan ilk halk pazarı ve kapalı otopark hizmete açıldı. 

Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Atatürk Mahallesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, 11 yıldır kentin önemli sorunlarını çözdüklerini söyledi.

Atatürk Mahallesi'nde önemli bir ihtiyaç olan kapalı otopark ve pazarı vatandaşın hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Bul, "Tesisimiz toplam 3 bin 700 metrekarelik bir alana sahip. Otoparktan da 76 araç faydalanabilecek.  Pazar alanının önemli bir bölümü kadınlara tahsis edilmiştir. Burada 68 kişi haftanın iki günü ürünlerini satabilecek. Tesisimizde ayrıca 4 engellimiz için de ücretsiz alan tahsisi yaptık. Ürettikleri ürünlerini burada satabilecekler. 1 milyon 645 liraya mal olan tesisimiz kentimize hayırlı olsun" diye konuştu.  

Vali Yardımcısı Olgun Öner de valilik olarak vatandaşların üretim yapması için imkanlar ölçüsünde destekler sunduklarını ifade ederek, vatandaşların hizmete açılan pazardan alışveriş yapmaları çağrısında bulundu. 

Konuşmaların ardından pazar hizmete sunuldu.