Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı
Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı
- Vali Kaymak, mesaj yayımladı

TUNCELİ (AA) - Tunceli Valisi Osman Kaymak, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Kaymak, mesajında, ülkede güven ortamının oluşmasına yönelik olağanüstü gayretler sergileyen Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 171. yılını kutlamanın gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatının, kanunların uygulanmasını gözetmek, kamu düzeni ile vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamlarını sağlamak amacıyla önemli ve kutsal bir görev üstlendiğini belirten Kaymak, şunları kaydetti:

"Milletimizin birlik ve beraberliğinin korunması, asayişin sağlanması, suç işlenmeden önce tedbirlerin alınması, olayların aydınlatılarak faillerinin adalete teslim edilmesi konusunda, polislerimiz, gece gündüz demeden çalışmakta, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmektedir. Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yılında, ilimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı kutluyorum. Milletimizin huzur ve güven içerisinde hayatını sürdürebilmesi için polisimizin tek başına görevini yerine getirmesi yeterli değildir. Kamu düzeninin sağlanması, kanunların uygulanması, toplumda barışın ve güvenliğin sürdürülmesi bakımından vatandaşlarımıza da önemli görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yılını kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, görev başındaki emniyet mensuplarına görevlerinde başarı ve aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu bir yaşam geçirmelerini diliyorum."