Zeynep'in piyano aşkı engel tanımıyor

Zeynep'in piyano aşkı engel tanımıyor
Zeynep'in piyano aşkı engel tanımıyor
- Tunceli'de doğuştan fiziksel engelli 10 yaşındaki Zeynep Güngörmüş'ün piyano öğrenmek için gösterdiği azim, görenlerin takdirini topluyor

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de doğuştan bedensel engelli 10 yaşındaki Zeynep Güngörmüş'ün, müziğe ve piyanoya ilgisi engel tanımadı. 

Tekerlekli sandalyeyle yaşamını sürdüren Zeynep Göngörmüş, müziğe karşı olan ilgisiyle 8 yaşından itibaren önce org sonra da piyano çalmaya başladı. Piyanoda kendisini geliştirmek isteyen Güngörmüş, gittiği kursla özel ders almaya başladı. 

Piyanoya olan ilgisini AA muhabirine anlatan Zeynep Güngörmüş, piyanoyu ve müziği çok sevdiğini, bu nedenle kursa gitmeye karar verdiğini ifade etti. 

Piyanoya ilk başladığı dönemde zorlandığını ancak artık hiçbir sorun yaşamadığını dile getiren Güngörmüş, ileride Tunceli'de konser vermek istediğini kaydetti.

- "Çok azimli" 

Zeynep'in piyano öğretmeni Rıza Alkış ise Zeynep'in 2 yıldır öğrencileri olduğunu belirterek, şunları söyledi: 

"Bedensel sorunundan dolayı sürekli devam edemedi. Kurslara geldiği süre içerisinde kendini geliştirmeye başladı. ?İlk başladığı zamanlar, fiziksel engellerinden dolayı çok sıkıntı yaşıyordu çalmakta ama piyanoya olan ilgisi onu sürekli ilerletti. Şimdi çok daha iyi, çok azimli. Her gün daha da iyiye gidiyor." 

Zeynep'in azminin benzer durumdaki çocuklara da örnek olduğunu ifade ederek, "Bedensel engel hiçbir şeye engel değil. Sadece yapacağına inanmak lazım. Zeynep de inandığı için bu yerlere geldi. Oldukça başarılı bir şekilde ilerliyor" dedi. 


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  Konser

  ,

  engelli

  ,

  ders

  ,

  Karşı

  ,

  piyano