1.5 aylık Ceren, annesi, anneannesi...

1.5 aylık Ceren bebek önceki gece İstanbul'dan havalanan Isparta uçağına annesi Melike Ceylan ve anneannesi Ayşe Şentürk'le binmişti.
Haber: MESUT HASAN BENLİ / Arşivi

ISPARTA/ANTALYA - 1.5 aylık Ceren bebek önceki gece İstanbul'dan havalanan Isparta uçağına annesi Melike Ceylan ve anneannesi Ayşe Şentürk'le binmişti. İstanbul'da dünyaya gelen Ceren, kendisinin bakımında annesine yardımcı olacak anneannesiyle birlikte, Isparta'nın Eğirdir ilçesinde polis memuru olarak görevli olan babası Bülent Ceylan'ın yanına dönüyordu. Ancak Ceylan 31 yaşındaki eşi Melike Ceylan'ı, 1.5 aylık kızı Ceren'i ve 57 yaşındaki kayınvalidesi Ayşe Şentürk'ü havaalanında değil, enkaz alanında karşıladı.
Ceren bebek, Ceylan çiftinin 14 yıllık bebek özleminin ardından, tedavi sürecinin ardından dünyaya gelmişti.
Kızını getiren uçağı gördü...
İstanbul Acıbadem Hastanesi'nde çalışan 27 yaşındaki eczacı Sibel Uysal ise Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde oturan ailesinin yanına gidiyordu. Uysal, kısa süre önce ehliyetini kaybetmiş, yeni ehliyet çıkarmak için Dinar'a yolculuk yapıyordu. Uysal'ı karşılamak üzere annesi Meral ve babası Yusuf Uysal, Süleyman Demirel Havalimanı'nda bekliyordu.
Acılı anne, "Uçağı semada gördüm. İniş yapamadı, sonra gözden kayboldu. Saatlerce beklememe rağmen bir daha da dönmedi" diye feryat etti. Kazanın ardından sabah saatlerinde Türbetepe'ye giden aile, sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi acil servisi önüne geldi. İstanbul'da Diş Hekimliği fakültesinde öğrenim gören, ablası Sibel'le yaşayan Abdullah Uysal da, kazanın ardından, uçakta hayatını kaybeden yolcuların yakınları için kaldırılan THY uçağıyla Isparta'ya gitti. Anne Uysal, "Evimizin neşesi; n'olur dağdan yaralı gel" diye feryat ediyordu.
Isparta'nın Eğirdir ilçesinde yaşayan, eski DYP Eğirdir İlçe Başkanı Mehmet Yiğitbaşı da kazada eşi Zeliha Yiğitbaşı'yla birlikte hayatını kaybetti. Uçak yolculuğundan çok korkanYiğitbaşı ve eşi, İstanbul'da avukatlık yapan oğulları Süreyya Yiğitbaşı'nı ziyaretten dönüyorlardı.
Uçağa ilk kez biniyordu
Burdurlu tekstil imalatçısı 53 yaşındaki, iki çocuk babası Mustafa Çalışkan da eşi Naile Çalışkan'la İstanbul'da öğretmen olan oğlunu görmeye gitmişti. Eşini İstanbul'da bırakarak Burdur'a dönmek isteyen Çalışkan da uçakta yaşamını yitirdi.
Isparta'da hediyelik eşya ticareti yapan Tevfik Büyükçaylı ise hayatında ilk kez uçak yolculuğu yapıyordu. Yeğeni Kemal Sapan, iki çocuk babası Tevfik Büyükçaylı'nın İstanbul'a alışveriş yapmak için üç arkadaşıyla birlikte gittiğini ve daha önce hiç uçağa binmemiş olduğunu söyledi.Çok sayıda işadamı
Isparta'nın Atabey ilçesinde üç dönem belediye başkanlığı yapan DYP'li İzzet Kutlu kazada 43 yaşındaki eşi Perihan'la 26 yaşındaki kızı Sinem'i kaybetti. Kereste tüccarı Süleyman Hilal, Borusan Mannesmann Isparta bayii Mustafa Zengi ve müzik aletleri mağazası olan Davut Demirkurt uçakta yaşamını yitirenler arasında. Kazada ölen işadamı Nuri Tığlı, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Kaçıkoç'un dayısının oğluydu.