1.5 aylık gelin takılarla birlikte kaçtı

1.5 aylık gelin takılarla birlikte kaçtı
1.5 aylık gelin takılarla birlikte kaçtı

Damat Sedat Delikan, eşinin kaybolduğu gün bir erkekle evden çıkarken kameralara takıldığını söyledi. FOTOĞRAF: DHA

Haber: HASAN ÖRNEKOĞLU / Arşivi

İSTANBUL - Şişli’de 1.5 ay önce bedensel engelli Sedat Delikan ile evlenen işitme engelli Pınar Demirli, düğünde takılan takılar ve banka hesabında bulunan parayı çekerek ortadan kayboldu. Sedat Delikan, evden çıkarken yanında bir erkekle güvenlik kameralarında gözüken eşini hırsızlık ve hayallerini yıkmakla suçluyor.
34 yaşındaki devlet memuru Sedat Delikan, üç ay önce aile dostları aracılığıyla 29 yaşındaki terzi Pınar Demirli ile tanıştı. Çift, 1.5 ay önce evlendi. Sedat Delikan’ın ifadesine göre evliliği asıl isteyen Pınar Demirli’ydi:
“İlk eşimden beni aldattığı için boşandım. Evlenmek gibi bir düşüncem yoktu ama beni çok sevdiğini söyleyerek ikna etti. İkimiz de ikinci evliliğimizi yaptık. Amacımız çocuk sahibi olmaktı.” 

‘Her gece chat’teydi’
Ancak Demirli ilk günden eşinin ‘soğuk davranış’larıyla karşılaştı: “Her gece internette chat yapıyordu. Birlikte oturmayı teklif ettiğimde, canının sıkıldığını ve internette oyun oynadığını söylüyordu. Şimdi anlıyorum ki evliliği beni soymak için yapmış.”
Üç aylık tanışma ve 1.5 aylık evlilik 25 Eylül günü çöktü. Annesinden gelen bir telefon üzerine işten eve gelen Sedat Delikan eşini evde bulamadı:
“Annem evde yokken, 7 bin 500 değerindeki ziynet eşyası, hesabında 2 bin 500 lira bulunan banka defterini ve bazı değerli eşyaları alarak kaçmış. Komşularımız anneme, evden çıkarken yanında bir erkek olduğunu söylemişler. Otoparkın güvenlik kamerasını izlediğimizde gördük. Yanındaki erkekle çok samimiydi ve hızla uzaklaşırken görülüyorlar. Eşim diye evimi açtım ama o benim hayallerimi yıktı.”
Anne Hatice Culum ise borçlanarak düğün yaptıklarını, gelininin ailesinden kalan bazı değerli eşyaları da çaldığını öne sürerek “Maddi ve manevi olarak bizi yıktı. Bir an önce yakalanmasını istiyoruz” diye konuştu.