1.5 milyon YTL ve icra müdürü kayıp

Ankara Adalet Sarayı'nda, 10. İcra Müdürü olarak görev yapan Fahrettin A., zimmetine geçirdiği yaklaşık 1.5 milyon YTL'yle (1.5 trilyon lira) kayıplara karıştı.

ANKARA - Ankara Adalet Sarayı'nda, 10. İcra Müdürü olarak görev yapan Fahrettin A., zimmetine geçirdiği yaklaşık 1.5 milyon YTL'yle (1.5 trilyon lira) kayıplara karıştı. Daha önce de kumar oynarken basılan Fahrettin A.'nın, para cezası ödeyip, hapisten kurtulduğu ve hakkında soruşturma geçirdiği ortaya çıktı.
Adalet Bakanılığı müfettişleri, Fahrettin A.'nın, vatandaşların icra harcı olarak yatırdığı paraların 1.5 milyon YTL'lik bölümünü zimmetine geçirdiğini belirledi. Müfettişlerin raporu üzerine savcılık soruşturma başlattı. Hakkında gıyabi tutuklama kararı çıkarılan Fahrettin A., tüm aramalara rağmen bulunamazken, 10. İcra Müdürlüğü'nde görevli iki memur da soruşturma kapsamında tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.
Fahrettin A. bir süre önce, Hoşdere'deki At Yarışı Sevenler Derneği'nde, AKP'li belde belediye başkanı Ahmet G., Ankara İl Genel Meclisi üyesi Özdemir T., işletmeci Cahit Y. ve emekli gazeteci Mümtaz E. ile birlikte kumar oynarken gözaltına alınmıştı. 119'ar YTL (119 milyon lira) para cezası ödeyen zanlılar serbest bırakılmıştı. Adalet Bakanlığı'nın Fahrettin A. hakkında bu konuya ilişkin açtığı soruşturmadan ise 'ceza tayinine yer yoktur' şeklinde karar çıkmıştı.