'1 Mayıs anlamına uygun kutlanacak'

Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, 1 Mayıs'ı, anlamına uygun bir şekilde kutlayacaklarını açıkladı. 1 Mayıs'ın, 115 yıldır işçi haklarının korunması amacıyla kutlandığını belirten Kılıç...

İSTANBUL - Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, 1 Mayıs'ı, anlamına uygun bir şekilde kutlayacaklarını açıkladı. 1 Mayıs'ın, 115 yıldır işçi haklarının korunması amacıyla kutlandığını belirten Kılıç, dört işçi ve memur konfederasyon üyelerinin birlikte hareket etmesini Türkiye açısından olumlu bir gelişme olarak gördüklerini söyledi.
Kılıç, "Kutlamalara, hangi düşüncede olursa olsun, işçilerin bayramına gölge düşürülmeden, işçilerin haklarını desteklemek için gelmek gerekiyor. Konfederasyonlar, yürüyüş güzergâhlarında güvenlik tedbirlerini aldı" dedi.
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah da, 1 Mayıs'ın bayram havasında kutlanmasını istediklerini söyledi. Kutlamanın, izin verilen Kadıköy Meydanı'nda olacağını belirten Cerrah, "Her türlü tedbiri aldık. Herhangi bir şey de beklemiyoruz. Korsan gösteri yapılabilecek yerlerde de gerekli tedbirler alındı" diye konuştu.
Hangi yollar kapalı?
Saat 10.00-16.00 arasında Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılacak açık hava toplantısı nedeniyle, saat 07.00'den itibaren Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar tüm yol trafiğe kapalı olacak. Söğütlüçeşme Caddesi'nden rıhtıma inen ara sokaklar ihtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak.
Tıbbiye Caddesi'nden gelen trafik, Burhan Felek Caddesi'nden E5 yönüne ve Behiçbey Sokak'tan İbrahimağa ışıklara yönlendirilecek. Söğütlüçeşme Caddesi'nden gelen trafik Altıyol Boğa Meydanı'ndan Kuşdili Caddesi-Salı Pazarı istikametine, Moda'dan gelen trafik de Mühürdar Kavşak'tan geri yönlendirilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7447227447220

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.