1 Mayıs göstericilerini döven esnaf konuştu: Polis bize teşekkür etti

1 Mayıs göstericilerini döven esnaf konuştu: Polis bize teşekkür etti
1 Mayıs göstericilerini döven esnaf konuştu: Polis bize teşekkür etti
İstanbul Fulya'da 1 Mayıs'a gitmek isteyen eylemcileri polisin gözü önünde sopalarla döven esnaf, polisin kendisine teşekkür ettiğini belirterek, "Biz Müslüman insanlarız, onlar terörist. Zaten yüzlerinde meymenet yoktu" diye konuştu.  

İstanbul Beşiktaş 'taki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için Beşiktaş’a gitmek isteyen iki eylemciyi Fulya’da sopa ve tekmelerle döven esnaf, dükkanlarına sığınan eylemcilerle aralarında tartışma çıktığını, taş ve sopalarla kendilerine saldırdıklarını ileri sürdüler. Hürriyet’ten Fırat Alkaç’ın haberine göre;  otomobil satıcısı Turgay Korkmaz, dövdükleri eylemcileri polise teslim ettikten sonra, polisin kendilerine teşekkür ettiğini söyledi.

POLİSLERİN ARASINA GİRİP DÖVDÜLER

Sendikalar ve sivil toplum kuruluşlarının 1 Mayıs’ta Beşiktaş’ta toplanıp Taksim’e yürümek için Beşiktaş Meydanı’nda toplandıkları sırada buraya gitmek isteyen göstericilerle polis arasında Fulya, Ayazmadere Caddesi’nde çıkan olaylar sırasında iki göstericinin esnaf tarafından darp edilmesi tartışma yaratmıştı. Sopalı kavga sırasında 4 kişilik esnaf grubu iddiaya göre kendilerine küfür eden ve saldıran iki göstericiyi tekme tokat dövdü. Kavga sonrası dayak yiyen göstericilerden biri polisler tarafından gözaltına alındı. Diğer eylemci ise kaçarak kayıplara karıştı. Olayın ardından göstericileri darp eden esnaf sosyal medyada tepki çeken yorumlar aldı.

Eylemciye böyle vurdular
 

"Dükkanı başına yıkarız dediler"

Göstericileri darp eden esnaflar ise kendilerini savundu. Eylemcilerin kendilerine küfür ettiklerini iddia eden esnaf olayın ardından tehditler aldıklarını söyledi.

Göstericilerle ilk tartışmanın yaşandığı oto tamirhanesinin sahibi 50 yaşındaki Hayri Öztürk, “Polis gaz sıkınca iki kişi bizim dükkana girdi. Yanımda çalışan diğer arkadaşlarla tartışmaya başladılar. Sonra elini cebine sokup taşı çıkardı. Tehdit etmeye başladı. ‘Dükkanı başınıza yıkarız’ dediler. Sonra kavga çıktı. Ben burada yıllardır otomobil tamirciliği yapıyorum. Hakkımızda kimse kötü konuşmaz” dedi.

 


  http://www.radikal.com.tr/134824613482466

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  demekki ORK lar girmis dukkana - harmankordon

  Ya bu adamlar tippleri meymenetsizdi diyorsa ...?

  gün gelir - h.otto ercan

  Alın teriyle para kazanırsanız 1MAYIS'ın Neden kutlandığını anlarsınız o zaman Taksimde Köpeğe tekme atanıda kınarsınız Birlikte sopa vuran arkadasınızı'da. Güngelir devran döner, hakim, savcı, asayişi sağlayan esnaf polis olduğunuz bu dönemlerin hasabını verirsiniz o Zaman Bakalım sizlerde gömlek değiştirimisiniz. Çünkü birileri yılla önce gömlek değiştirip gelmişti. sizlere Soruşturma açmayan savcıları kınarım şimdi.ey adalet eline sopayı alan çıkıyor sokağa.

  Cete - user1078358

  Bunlarin tipi esnafa felan benzemiyor olsalar olsalar sokak cetesi olur

  Tepedeki kaçak sarayın sakini, pardon sinirlisi ne demişti? - brandywine06

  Esnaf gerekirse polis, savcı, yargıç, hepsi olur demişti. Bu da uygulamalarından biri. Tip o kadar pervasız ki açıkça adını da söylüyor, yerini de. Peki Taksim Dayanışması'na dava açmayı marifet sanan savcı nerede? Görüntüler, adamın ismi, kendisi, yeri, hepsi var.

  tip - user888770

  sizin tipiniz çok düzgün ya .....

  Yalanlara bak - user1052107

  Adam dükkanınıza sığınacak sonra cebinden taş çıkaracak öyle mi? Ulan insaf olur biraz nasıl bir geri kafalılık bu işçi bayramını kutlamaya çalışan insanlar ne zaman terörist oldu Allahtan korkunuz olsun be yazık!