'1 Mayıs her durumda kutlanacak'

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu, 1 Mayıs'ı her durumda bütün illerde kutlayacaklarını açıkladı.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Ankara Şubeler Platformu, 1 Mayıs 'ı her durumda bütün illerde kutlayacaklarını açıkladı. KESK Ankara Şubeler Platformu 1 Mayıs Tertip Komitesi üyeleri, 1 Mayıs günü yapılacak, 'Yolsuzluk ve Yoksulluğa Hayır' mitingi için Ankara Valiliği'ne başvuruda
bulundular. Başvurunun ardından valilik önünde basın açıklaması yapan KESK Merkez Yürütme Kurulu üyesi Hasan Hayır, valiliğe mitingle ilgili başvuru yaptıklarını ve ilgili evrakların Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildiğini söyledi. Ankara Valiliği'nin, 14 Nisan'da yapılan esnaf eyleminin ardından bir ay süreyle gösteri ve yürüyüşleri yasakladığını hatırlatan Hayır, "Tüm dünyada kutlanan, emeğin, emekçinin, çalışanların değerleri üzerine kutlanan 1 Mayıs, böyle bir yasak kapsamına alınamaz" diye konuştu. Grup, basın açıklamasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne gitti.


    ETİKETLER:

    1 Mayıs

    ,

    Ankara