'1 Mayıs için önlemler alındı'

DİSK Genel Sekreteri Çam, "1 Mayıs'ta İstanbul'da 100 bin, Türkiye'de 1 milyon kişi yürüyecek. Provokasyona karşı bütün tedbirler tamam" dedi.

İSTANBUL - DİSK Genel Sekreteri Musa Çam, 1 Mayıs hazırlıklarının tamamlandığını belirterek, "1 Mayıs İstanbul'da 100 bini, Türkiye'de 1 milyonu bulacak kitlesel gösterilerle kutlanacak" diye konuştu.
1 Mayıs hazırlıkları konusunda bilgi veren Çam, miting için Haydarpaşa Garı, Haydarpaşa Numune Hastanesi yanı ve Tepe Natilius-Carrefour alışveriş merkezi önü olmak üzere üç toplanma alanı saptandığını belirtti. Çam'ın verdiği bilgiye göre, grupların meydana girmesinden sonra kutlamalar saygı duruşu ve Ruhi Dostlar Korosu'nun seslendireceği 1 Mayıs Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Edip Akbayram ve çeşitli grupların konseriyle sürecek. Konfederasyon temsilcileri saat 09.30'da Taksim Kazancı Yokuşu'ndaki anıta çiçek bırakacak. Mitinge katılım için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile Eminönü ve Karaköy vapor iskeleleri kullanılacak. Boğaziçi Köprüsü ve Beşiktaş ve Kadıköy iskeleleri ise Anadolu Yakası'na geçişte kullanılmayacak.


    http://www.radikal.com.tr/7445397445390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.