1 Mayıs İşçi Bayramı Nerede Kutlanacak?

1 Mayıs İşçi Bayramı Nerede Kutlanacak?
1 Mayıs İşçi Bayramı Nerede Kutlanacak?
Her sene olduğu gibi bu senede Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu önceliğinde 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı kutlanacak. 1 Mayıs kutlamalarının nerde yapılacağı tartışmalarına Türk-İş cevap verdi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk- İş ), 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'nın Taksim'de mi Kadıköy'de yoksa başka yerde mi kutlanacağıyla ilgili tartışmalarda son kararını verdi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), 1 Mayıs’ı Tandoğan’da kutlama kararı aldı.

Türk-İş Ankara İl Temsilciliği’nden yapılan açıklamada, “Konfederasyonumuz Genel Merkezi’nden aldığı talimat gereğince 1 Mayıs 2014’ü diğer emek örgütleriyle birlikte Ankara’da Sıhhiye Meydanı’nda kutlama kararı almıştı. Ancak diğer emek örgütleriyle yapılan sözlü mutabakata uyulmaması, mutabakat dışında kararlar alınması ve Türk-İş’in ilkelerine aykırı dayatmalarda bulunulması üzerine Türk-İş, 22 Nisan 2014 Salı günü, 1 Mayıs 2014’ü Ankara’da Tandoğan Meydanı’nda kutlama kararı almıştır.

Türk-İş’in 1 Mayıs 2014 mitingi, saat 11.00’de Tandoğan Meydanı’nda başlayacaktır. Mitinge Türk-İş’in yanı sıra, Türkiye Kamu-Sen ve Birleşik Kamu-İş Konfederasyonları, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve Ankara halkı katılacaktır” denildi.

İzmir 1 Mayıs için kararını verdi


TÜSİAD: 1 Mayıs gerginlik günü olmaktan çıkmalıdır

1 Mayıs ile ilgili açıklamasında, TÜSİAD adına tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayan Yılmaz, "1 Mayıs 1977'de Taksim'de yaşanan menfur olayın halen aydınlığa kavuşturulmamış olması vicdanlarda açık bir yaradır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, bu sene de bu olayın ve tüm faili meçhul cinayetlerin aydınlatılması dileğimizi tekrarlıyoruz" dedi.

İzmir 1 Mayıs için kararını verdi

İzmir’de yapılacak 1 Mayıs kutlamaları, Türk-İş, DİSK, KESK, TMMOB, Türk Tabipler Birliği, Kamu-Sen, Birleşik Kamu-İş ve İzmir Barosu’nun bulunduğu tertip komitesinin organizasyonu ile yapılacak. Öte yandan platform tüm siyasi partileri ve İzmirlileri de 1 Mayıs 13.00’te Gündoğdu Meydanı’ndaki kutlamalara broşürle davet etti.

TÜSİAD: 1 Mayıs gerginlik günü olmaktan çıkmalıdır