1 Mayıs'ın en acı haberi

1 Mayıs'ın en acı haberi
1 Mayıs'ın en acı haberi

Baraj gölüne uçan midibüste bulunan öğretmen ve ailelerinden 26 kişi yaralandı. Kayıp dört kişinin aranması çalışmaları sürüyor.

Resmi tatil olan 1 Mayıs'ta geziye giden öğretmen ve ailelerin olduğu midibüs göle uçtu, 8 kişi öldü, 4 kayıp.

Nevşehir’den Kayseri’nin Yahyalı ilçesine geziye gelen öğretmen ve ailelerini taşıyan midibüs Çamlıca - 3 Baraj Gölü’ne uçtu. İlk belirlemelere göre 8 kişi yaşamını yitirdi, dört kişi kayboldu ve 26 kişi de yaralandı.
Nevşehir’in Gülşehir ilçesine bağlı Karacaşar Beldesi İlkokulu ile ilçe merkezindeki Sevim - Erdoğan Öz İlkokulu öğretmen ve aileleri, midibüsle Kayseri’nin Yahyalı ilçesindeki Kapuzbaşı Şelaleleri’ni gezmeye gitti. Geziye çıkanların bulunduğu Karacaşar Belde Belediyesi’ne ait midibüs, Yeşilköy yakınlarında Çamlıca - 3 Baraj Gölü’ne uçtu. 13 ambulans ve 1 ambulans helikopter kaza bölgesine giderken, ilk bilgilere göre 8 kişi öldü, 26 kişi yaralandı. 4 kişinin de kayıp olduğu ifade edildi. Yaralılardan fen bilgisi öğretmeni 4.5 aylık hamile Aydan Arısoy ve eşi Çağlar Arısoy ambulans helikopterle, kimlikleri belirlenemeyen 2 yaralı da ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaşamını yitirenlerden altısının; Vedat Ali Gür (Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu Müdürü), Hüsnü Selim Koçak, Münifet Koçak, Sümeyra Bozkurt, üç yaşındaki Eren Bozkurt ve Handan Aydın olduğu bildirildi. Sümeyra Bozkurt’un Sevim-Erdoğan Öz İlkokulu’nda Özel Eğitim öğretmeni olarak görev yaptığı belirtildi. 

Frenler tutmadı 

Yaralı midibüs şoförü Faruk Başavcı, jandarmaya verdiği ifadesinde araçta meydana gelen teknik arıza sonucu frenlerinin tutmadığını iddia etti. Gözaltındaki yaralı sürücü Kayseri’deki Enciyes Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. 

Erzurum ve Urfa’da da kaza

Bu arada iki kaza haberi de Şanlıurfa ve Erzurum’dan geldi. Taziye için Diyarbakır ’a giden Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi’nde görevli Yrd. Doç. Dr. Abdullah Yıldırım yönetimindeki otomobil, Siverek’te Güvercin Köyü yakınlarında takla atarak karşı şeride geçerek devrildi. Yıldırım ile Harran Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe, Doç. Dr. Ekrem Bektaş ve İktisat Fakültesi Yüksekokul Sekreteri İsmail Kaya Siverek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kaya yaşamını yitirdi. Ardahan’dan İstanbul ’a giden bir yolcu otobüsü de Erzurum-Artvin karayolunda devrildi. Kazada ilk belirlemelere göre 3 kişi, öldü, 25 kişi yaralandı.