1 Mayıs'ın kesin bilançosu: 374 gözaltı

1 Mayıs'ın kesin bilançosu: 374 gözaltı
1 Mayıs'ın kesin bilançosu: 374 gözaltı
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde İstanbul'un çeşitli yerlerinde 364 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Bu kişilerden 2 tanesi tutuklandı.

RADİKAL-1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde Taksim Meydanı'na izin verilmemiş yollar kapatılarak adeta bir abluka uygulanmıştı. Yasağa rağmen bayramı taksim'de kutlamak isteyen işçiler Taksim'de doğru yürümek istedi. Polis Taksim'e yürümek isteyen gruplara sert müdahale etti. Dün emniyetten yapılan açıklamada 203 kişinin gözaltına alındığı belirtilmişti. Bugün ise gözaltı sayının 364 olduğu ortaya çıktı.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

 Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde İstanbul 'un çeşitli yerlerinde 364 kişi gözaltına alındı. 229 kişinin emniyetteki işlemleri devam ederken, 124 kişi savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 11 şüphelinin 6'sı ilçe ekipleri tarafından, 5'i ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından adliyeye sevk edildiği kaydedildi. Bu kişilerden 2'si tutuklandı.

Çağatay KENARLI / İSTANBUL DHA


  http://www.radikal.com.tr/134840613484061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  olmaz - orkam esas

  Hem dinci hem demokrat olunmaz. Olunsaydı, dünyadaki bütün dinciler demokratik bir şekilde tartışır, aralarındaki sorunları giderir, tek din yaratırlardı. Hatta bu tartışmalar sonucu dinin bazı insanlar tarafından uydurulduğunu farkederlerdi. Yalancılığı bırakıp bilime ve bilinene yönelirlerdi.