1 Mayıs'ta İstanbul'da ulaşım yok!

1 Mayıs'ta İstanbul'da ulaşım yok!
1 Mayıs'ta İstanbul'da ulaşım yok!
Sendikalar ve hükümet arasında yaşanan Taksim'de kutlama krizi nedeniyle yarın İstanbul'daki pek çok hatta toplu ulaşım yapılmayacak, yollar kapatılacak.

İSTANBUL - Sendikaların 1 Mayıs İşçi ve Emekli Bayramı'nı Taksim'de kutlayacaklarını açıklamasının ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden kapatılacak yollar ile iptal edilen seferler yazılı açıklama ile duyuruldu.

BU CADDELER TRAFİĞE KAPATILDI
Yapılan açıklamada, trafiğe kapalı olan caddeler şöyle sıralandı. Mecidiyeköy Ortaklardan itibaren Halaskargazi Caddesi, Cumhuriyet Caddesi, Yedikuyular Caddesi, Tarlabaşı Bulvarı, Sıraselviler Caddesi, Gümüşsuyu Caddesi, Taşkışla Caddesi, Taşkışla Tünel, Rumeli Caddesi, Abdulhak Hamit Caddesi.

METROBÜS SEFERLERİ İPTAL EDİLDİ
Açıklamada, yarın 05.00'ten itibaren tüm Metrobüs seferleri iptal edildiği belirtildi.
Ayrıca, Çarşamba günü saat 06.00'dan itibaren Kabataş-Taksim Finüküler Sistemi, Şişhane-Taksim ve Taksim Hacıosman arası çalışan metronun Şişhane-Taksim ve Levent-Taksim istasyonları arası seferlerinin iptal edildiği dile getirildi.
Açıklamada ayrıca İDO A.Ş, Genel Müdürlüğünce Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakasına yolcu seferlerinin de iptal edildiği belirtildi. Avrupa Yakası'ndan Anadolu Yakasına yolcu seferlerinin ise yapılacağı kaydedildi

ALTERNATİF YOLLAR
Açıklamada alternatif yollar şöyle belirtildi:

- Yolcuzade İskender Caddesi'nden gelen akım Şişhane Meydan’ dan Okçumusa Caddesi/ Bankalar Caddesi istikametine yönlendirilecek.

- Abide-i Hürriyet Caddesi'ne akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Hürriyettepe Işıklardan Cevahir Otel istikametine yönlendirilecek.

- Darülacizeden Hürriyettepe Işıklar istikametine gelen akım ve Bomonti Dereden gelen akım Cevahir Otel önünden tekrar Darülacize Caddesine veya Bomonti yönüne yönlendirilecek.

- Mecidiyeköy’den Halaskargazi Caddesine akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım Esentepe istikametine yönlendirilecek.

- Şişli yönüne giden akım, Ergenekon Caddesi, Kurtuluş Caddesi ve Dolapdereye yönlendirilecek.

- Dolmabahçe’den Gümüşsuyu’na ve Küçük Çiftlik’e akım verilmeyecek, bu istikamete gelen akım sahil yönünden Karaköy’e verilecek.

- Adilbaba (Maçka taksi) yönünden gelen akım Teşvikiye Caddesine yönlendirilecek, Teşvikiye Caddesinden Mete Caddesine çıkan tünel kapalı tutulacak.

- Perşembe Pazarından ve Unkapanı’ndan gelen akım Şişhane’den kesilip Kasımpaşa yönüne yönlendirilecek, Tarlabaşı Bulvarına akım verilmeyecek.

- Kasımpaşa’dan gelen akım Unkapanı ve Perşembe pazarına mecburi olarak yönlendirilecek, Dolapdere’den Yedikuyular-Divan istikametine akım verilmeyecek, Dolapdere kavşağından (U) dönüşü yaptırılacak.

- Dolapdere Caddesinden Ömer Hayyam Caddesine akım verilmeyecek, Teşvikiye Caddesinden gelen akım Nişantaşı Kavşağından Rumeli Caddesine verilmeyip, Valikonağı alt başa yönlendirilecek.

- Süleyman Seba Caddesinden gelen akım Bayıldım Caddesine verilmeyip sağa Teşvikiye Caddesine yönlendirilecek.

- Boğazkesen Caddesi trafiğe kapatılacak, gelen akım Karaköy istikametine mecburi yön yapılacak.

- Mebusan Yokuşu trafiğe kapatılacak, Karaköy istikametine doğru mecburi yön yapılacak.

- Ayrıca Atatürk Bulvarı Ragıp Gümüşpala ayrımı-Ragıp Gümüşpala Caddesi Unkupanı ayrımı-Kadıköy İskelesi Önü Galata ayrımı- Ragıp Gümüşpala Caddesi Galata Köprüsü ayrımı ihtiyaç halinde kapatılacaktır.

- E-5 Kuzey ve Güneyden Mecidiyeköy giriş katılımları ihtiyaç halinde kapatılacaktır. (Habip ATAM /DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1131648113164813

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Istnabul'da Gazze Manzaralari - abrapan

  Erdogan'in ruh ikizi Netenyahu bile Gazze'de Filistinlilere boyle baski yapmadi. Kor bir inat yuzunden Deli Dumrul misali yollari kapamak, butun bir sehir halkini cezalandirmak, isinden, gucunden, yolundan etmek nasil bir kindir, onune gecilmez nefrettir. Netenyahu, eziyeti dusman bildigi Arap'lara yapiyor, Tayyip'in eziyetiyse kendi halkina. Butun bunlar korkunun isaretleri, memlekete getirmek istedikleri bu dinci fasist duzenin onundeki tek orgutlu guc isciler, emekciler. Cunku asilan ezilenler, asil mazlumlar onlar, asil kavga onlarin kavgasi.

  Ve niyet sonunda açık edildi! - viva zapata

  Gerek Tarlabaşı ve gerekse Taksim Meydanı projeleri, aslında o bölgenin tamamının emekçilerden ve ezilenlerden arındırılarak, beyaz Müslümanlara açılması projeleridir! Dün Başbakan yüzümüze baka baka niyetini açık etti. Üstüne üstlük bugün Taksime toplu taşıma ile çıkışı engelleyerek, bu alanı elimizden alıp, layık gördüğü zümrelere teslim etmek için Taksim güzergahı toplu taşım seferlerini son derece faşizan bir uygulama ile iptal ettiler. Her yerden padişahım çok yaşa nidaları yükselirken sahneyi giderek geleceğin neo-liberal Hitler'i almakta. Muhalefetin eski tip Hitlercikleri de giderek tedavülden kalkmakta.

  yetmez - aharasa

  herkesin kapılarını dışarıdan çiivleyin, köpekleri zehirleyin, kedilere mundar diyin. bir adamın parmağında koca ülke oyuncak oldu ona yanarım.

  Taksim - beardfish

  Herkesin Putları var, biri diyor illa Taksim olacak (sanki Hacı olacaklar) Baska yer olmaz diğeri de çözüm üreteceğine Yasak koyuyor. Böyle inatlaşmaya ne gerek var. Al birini vur ötekisine. Nedense 1 Mayısı Resmi Tatil yapanlarda aynı kişiler.

  dertleri başka - noname99

  Asıl amaç sendikaların çıkartılmaya çalışılan yeni hak gasp edici yasalardan önce moral toplamasını engellemek. Yeni yasayla taşeronun önü daha da açılacak, kıdem tazminatı hakkı işçilerin elinden alınacak vs vs. Şimdi hükümet bunları yaparken sendikalar orda bas bas bağırırsa bu iş olmaz. Üstelik ilginçtir 1 Mayıs'a Taksim'de izin vermeme bizzat Başbakan tarafından çözüm süreçiyle ilişkilendiriliyor. Taksim'i istiyorlar bakın bunlar çözüme de karşı demek için. Yani özünde ha Kenan Evran ha Recep Tayyip Erdoğan.

  faşizm - nilgunm

  nasıl bir faşizm yaşıyoruz? Dehşet içindeyim.

  Sen kimsin ? - sks222

  Her ne kadar 35 sene sonra, geçen sene kendini demokrat aydın diye sunan asıl işi ajanlık olan kişiler 1 Mayıs 77'nin gerçek katillerini gizlemeye çalıştıysa da, kafaları bulandırdıysa da katil bas bas bağırıyor benim diye. Yıllarca 1 Mayıs'da emekcileri Taksime sokmamak için ordu gibi bir güçle Taksimi işgal ettiler, İstanbul'u kasten felç ettiler insanlar tepki duysun diye. Yılmadan Taksim'i zorlayan emekcilere saldırdılar. Kaç kişi öldü, kaç kişi yaralandı, kaç kişi polis merkezlerinde neler yaşadı. Sonunda vazgeçtiler son yıllarda Taksim'de 1 Mayıs kan dökülmeden acı çekilmeden kutlandı. Şimdi saçma inşaatlarını bahane ederek başka taraflara kaydırıp, emekcileri kandırıp geri almak istiyorlar Taksimi. Hayır Taksim hep semboldü o yüzden direndi emekçiler. Şimdi daha da sembolleşti. Taksim'den vazgeçmeyecek emekciler. Eşitlik mücadelesi sürecek. Ağlayarak şiir okuduklarında, barış süreci mimarı havalarına girdiklerinde aldanmayın. Basbas bağırıyorlar katil biziz ve hiç pişman değiliz diye. Sen kimsin ? Sen kimsin be adam. Bizler sizi çok iyi biliyoruz. Maskelerinizin ardından tanırız sizi. Sen kimsin ?