1 milyon 250 bin lira uçtu!

1 milyon 250 bin lira uçtu!
1 milyon 250 bin lira uçtu!
Arnavutköy Tapu Dairesi önünde park halindeki otomobilden 1 milyon 250 bin lira çalındı. Güvenlik kamerası kayıtlarından yola çıkan polis, 5 kişiyi gözaltına aldı ancak para bulunamadı

İSTANBUL - Polise başvuran emlakçı M.Ö. 10 Nisan 2013 tarihinde Arnavutköy Tapu Dairesi önünde park ettiği otomobilinin içerisindeki 1 milyon 250 bin liranın çalındığını bildirdi. Bunun üzerine sözkonusu yere gelerek inceleme yapan Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, hırsızlığın meydana geldiği otomobilin camlarının kırılmış olduğunu tespit etti. İncelenen işyeri güvenlik kamera kayıtlarından birinde, kırmızı renkli bir otomobille gelen kişinin hırsızlığı gerçekleştirdikten sonra aynı otomobille uzaklaştığı görüldü. Bu görüntülerin şüpheli ve otomobilin tespitinde yetersiz kalması üzerine, 15 kilometrelik bir alandaki tüm kamera kayıtları incelendi. Daha net görüntüleri bulunan otomobilin önce plakası, ardından kiralık olduğu tespit edildi. Aracı kiralayan kişiden yola çıkan ekipler, şüphelilerin kimlik ve adreslerini belirledi. Gaziosmanpaşa’da düzenlenen operasyonlarda da, paraları çaldığı ileri sürülen İnanç M.’nin de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

"KUMAR İÇİN KİRALADI"
Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilerek sorgulaması yapılan şüphelilerin 5’nin de ifadelerinde hırsızlık olayını kabul etmedikleri öğrenildi. Ancak şüphelilerden 3’nün ifadelerindeki iddiaları polisleri hayrete düşürdü. Bu kişilerin ifadelerinde, “İnanç M.’nin çağırması üzerine memleketimiz Ankara ’dan İstanbul’a geldik. Bir yerden çaldığı paranın 300 bin lirasını kumarda kaybettiğini söyledi. Kaybettiği parayı tekrar kazanabilmek için kumar oynamak üzere bizi kiraladı. Bizim hırsızlık olayından haberimiz yok" iddiasında bulundular.
Emniyetteki işlemleri tamamlanan 5 kişi Gaziosmanpaşa Adliyesi’ne sevk edildi. Burada ifadeleri alınan 5 şüpheli de mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. (dha)