1 milyon dolarlık yat ilk seferinde battı

1 milyon dolarlık yat ilk seferinde battı
1 milyon dolarlık yat ilk seferinde battı

?Prenses Doğa? isimli lüks yatın limana çekilirken sulara gömülüşünü gazeteciler görüntüledi. fotoğraf: EROL AKKIR / dha

ANTALYA - ‘Prenses Doğa’ adlı lüks yat, Yat Limanı’ndan çıkıp Dedeman Oteli açıklarına geldiği sırada, makine dairesinin su alması sonucu battı. Yat yenilendikten sonra ilk seferini yapıyordu.
İstanbul’da yapılan ve Seçil Rent A Car Şirketi’ninin satın aldıktan sonra Manavgat’ta bir tersanede elden geçirip kiralık kullanmaya uygun hale getirdiği ‘Prenses Doğa’ adlı 12 kişilik lüks yatın kaptanı Kadir Çelikbaş eşi ve altı yakınını da alarak dün öğle saatlerinde ilk sefere çıktı. Yat Limanı’ndan ayrıldıktan sonra saat 14.00 sıralarında Dedeman Oteli açıklarına gelen yat, henüz bilinmeyen nedenle makine dairesinden su almaya başladı. Kaptan Kadir Çelikbaş hemen Deniz Polisi’nden yardım isterken, çevredeki tekneler de yardıma koştu.
Gelen ekipler yattaki sekiz kişiyi tahliye etti. Lüks yat da bir teknenin yedeğinde Yat Limanı’na çekilmek istenirken saat 14.20 sıralarında sulara gömüldü. (dha)