1 yaşında çocuk da Ergenekon'da

Ergenekon iddianamesine arasında çocukların bulunduğu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın hastaları girdi


İSTANBUL - Terör örgütü kurmak ve yönetmek iddiasıyla yargılanacak olan Prof. Dr. Mehmet Haberal'ın aralarında çocuklarında bulunduğu hastaları dava ve soruşturma ile hiçbir ilgilileri olmadığı halde Ergenekon İddianamesi'ne girdi.
Ergenekon Davası'na bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 3'üncü iddianameyi 5 Ağustos 2009 günü kabul etti. TBMM ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etmekle de suçlanan Mehmet Haberal hakkında iki kez ağırlaştırılmış ve 15 yıldan 22,5 yılan kadar hapis cezaları istendi. Mahkeme, 20 Ağustos 2009 günü de 3'üncü iddianamenin ek klasörlerini avukatlara dağıttı.
Ek klasörlerde Mehmet Haberal ile ilgili, bilgi ve belgelere de yer verildi. Bunlar arasında Mehmet Haberal'ın Nisan ve Mayıs ameliyat programı ile hastalar hakkıda bilgilerin yer aldığı listeler de yer aldı. Hastalar arasında 1 ve 2 yaşında olanlar da var. Böylece Ergenekon operasyonları ve davaları ile hiç ilgisi bulunamayan 30 hasta ve onlara donör olacak yakınlarının isimleri klasörlere girmiş oldu. (dha)