1 yaşındaki bebek uçak yolculuğu sırasında öldü

1 yaşındaki bebek uçak yolculuğu sırasında öldü
1 yaşındaki bebek uçak yolculuğu sırasında öldü
Ailesi ile birlikte Irak'tan İstanbul'a gelen 1 yaşındaki Ameer Sadeg, annesi Allawı Hameed'in kucağında can verdi. Bebeğinin kucağında uyuduğunu zanneden anne ise öldüğünü anlayınca sinir krizi geçirdi

İSTANBUL - Ameer Sadeq, babası Abdulrıdha ve annesi Allawi Hameed ile birlikte Irak Havayolları'na ait bir uçakla saat 13.55'de Bağdat'tan İstanbul'a geldi. İddiaalara göre, bebeğinin uyuduğunu zanneden anne Allawı, çocuğunu kucağına alıp uçaktan indi. Valizlerini aldıktan sonra Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Katı'nda banklarda oturan anne Allawı, bebeğinin nefes almadığını fark etti ve durumu oradaki polislere söyledi. Polis ekipleri durumu sağlık ekiplerini bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı ilk müdahalede 1 yaşındaki Ameer Sadeq Hameed'in hayatını kaybettiği anlaşıldı.

Bebeğin üstü battaniye ile örtülürken, anne Allawı sinir krizi geçirdi.

Acılı anneyi, baba Abdulrıdha teskin etmeye çalıştı. Bebeğin cesedi savcılığın incelemesinden sonra, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.(dha/İbrahim Yıldız)


  http://www.radikal.com.tr/113142211314221

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haber farki - Carlos Torre Repetto

  Radikali sorumlu haberciliginden oturu tebrik ediyorum. Baska bir "magazin" gazetesinde ayni haberi verirken hayatini kaybeden cocugun havalimaninda ki koltukta uzeri ortulmus fotografini (cesedini) veriyorlar. Yaninda da annesi iki buklum koltuga uzanmis bitkin bir halde. Olumu bile magazin haberine ceviren sorumsuz ve yalaka basin kuruluslari utansin.