1 YTL'lik mazot ne ki yakıtsız araç geliyor

Bağımsız milletvekili adayı, motor ustası Sabit Çalışır, halka yakıtsız çalışan otomobil sözü verdi. 'Erzurumlu mucit' olarak bilinen 56 yaşındaki Çalışır, eğer seçilebilirse arkasına TBMM'nin desteğini de alarak Türkiye'ye yakıtsız ulaşımın güzelliğini tattıracak.

ERZURUM - Bağımsız milletvekili adayı, motor ustası Sabit Çalışır, halka yakıtsız çalışan otomobil sözü verdi. 'Erzurumlu mucit' olarak bilinen 56 yaşındaki Çalışır, eğer seçilebilirse arkasına TBMM'nin desteğini de alarak Türkiye'ye yakıtsız ulaşımın güzelliğini tattıracak.
45 yıldır motor ustası olarak çalışan Sabit Çalışır, 100 kilometrede 1 litre mazot yakan üç tekerlekli otomobil ve saatte 1 litre mazot yakan tarım makinesi yaptı. Kendi enerjisini üreten araç yapmaya başladığında yaşadıklarının 'pişmiş tavuğun başına gelmediğini' vurgulayan Sabit Çalışır, mucize otomobili TBMM'nin gücünü arkasına alarak yapabileceğini söyledi. Yabancı sermayeye kapalı olduğunu söyleyen Çalışır "Diğer parti liderleri gibi mazotu '1 YTL'ye indireceğim' demiyorum. Ben halkıma yakıtsız otomobilin sözünü veriyorum" dedi.