10 bin metrede halay

Sunexpress Havayolları Bursa-Diyarbakır arasında karşılıklı uçak seferi başlattı. Bursa'dan Diyarbakır'a getirdiği yolcuları indirdikten sonra Diyarbakır'dan Bursa'ya uçan 180 yolcuya havada düğün havası yaşatıldı.

DİYARBAKIR - Sunexpress Havayolları Bursa-Diyarbakır arasında karşılıklı uçak seferi başlattı. Bursa'dan Diyarbakır'a getirdiği yolcuları indirdikten sonra Diyarbakır'dan Bursa'ya uçan 180 yolcuya havada düğün havası yaşatıldı.
Diyarbakır'dan Bursa'ya ilk kez doğrudan uçarken davul, cümbüş ve kanun eşliğinde Diyarbakır türküleriyle coşan yolculardan bazıları dayanamayıp 10 bin metrede halay çekerken bazı yolcular da düğünlerdeki gibi oynayanlara para attı! Bursa-Yenişehir Havaalanı'nda da yolcuları Vali Yardımcısı Mustafa Ayhan ve Yenişehir Belediye Başkanı Hamdi Cingil ile Bursa Diyarbakırlılar Derneği Başkanı Muzaffer Ereç karşıladı. Karşılamada, Diyarbakır halkoyunları ekibi kısa bir gösteri sundu.
Meydanda düzenlenen resepsiyonda bir konuşma yapan Sunexspress Yer İşletme Başkanı Mustafa Minareci mutlu: "Kısa sürede büyük ilgi gören bölgesel uçuşlarımız, Anadolu'da birçok şehrimizin havayolu ulaşımına büyük ihtiyaç duyduğunu gösterdi. Ülke sanayisinin ve iç turizmin en önemli merkezlerinden Bursa ile Güneydoğu Anadolu'nun hızla gelişen kenti Diyarbakır'ı birbirine bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz." Sunexpress'in Diyarbakır-Bursa seferi haftada iki kez salı ve perşembeleri karşılıklı yapılacak.