10 bin öğrenci tribünde aynı anda kitap okudu

10 bin öğrenci tribünde aynı anda kitap okudu
10 bin öğrenci tribünde aynı anda kitap okudu
Erzurum'da yürütülen proje kapsamında 10 bin öğrenci ile bin öğretmen, yağmura rağmen stadyumda kitap okuma etkinliğine katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Gazioğlu: Öğrencilerimizde okuma bilincini oluşturmak, geliştirmek, onları boş şeylerden uzaklaştırmak, bilgi birikimlerini, kelime dağarcıklarını arttırmak için böyle bir proje yaptık.

RADİKAL - Erzurum'da yürütülen " Kitap Okumak Hayattır, 10 Bin Öğrenci Geleceğini Okuyor Projesi" kapsamında öğrenciler ve öğretmenler, stadyumda kitap okuyarak farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Palandöken Belediyesince yürütülen proje kapsamında, ilçedeki 60 okulda eğitim ve öğretim gören 10 bin öğrenci ile bin öğretmen, Kazım Karabekir Stadyumu'nda bir araya geldi. Öğrenciler ve öğretmenler, etkili yağmura karşın protokol üyeleriyle birlikte tribünde kitap okudu. Stadyumda görev alan ambulans şoförleri ile sağlık personelinin de araçlarında etkinliğe katıldığı görüldü.

Öğrencilerden Eda Nur Gürbüz, yaptığı açıklamada, "Çok faydalı bir etkinlik oldu. Bundan sonra daha fazla kitap okuyacağım" dedi.
İrem Nur Kök de okumayı sevdiğini, her ay en az iki kitap bitirdiğini, açık havada öğrencilerle kitap okumanın daha eğlenceli olduğunu söyledi.

Nazlı Can Soy, internette zaman geçirmediğini, boş vakitlerini kitap okuyarak değerlendirdiğini, 7. sınıf öğrencisi Alperen Gürgen de haftada bir kitap bitirdiğini anlattı.

Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu, öğrencilerin düşünce dağarcıklarını, geleceğe bakışlarını geliştirmek adına önemli bir proje gerçekleştirdiklerini ifade etti. 
AA