10 bin YTL'lik altınla kaçtılar

Körfez ilçesinde bir kuyumcu dükkânına gelen yaşları 11-14 arasında değişen üç çocuk 10 bin YTL değerinde altın çalıp kaçtı. Yarımca semtinde Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan...

KOCAELİ - Körfez ilçesinde bir kuyumcu dükkânına gelen yaşları 11-14 arasında değişen üç çocuk 10 bin YTL değerinde altın çalıp kaçtı. Yarımca semtinde Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan Harun Beyazıt'a ait kuyumcu dükkânına önceki gün öğle saatlerinde gelen 11-14 yaşlarındaki üç çocuktan ikisi işyeri sahibine tuvaleti kullanmak istediklerini söyledi. Kuyumcu Harun Beyazıt, çevrede umumi tuvalet olduğunu söyleyerek onları işyerinin içindeki tuvalete almak istemedi. Ancak çocuklar ısrar edip dükkândan çıkmadı.
Beyazıt, "Çok sıkıştık, ne olur girelim" diye ısrar eden iki çocukla uğraşırken, üçüncü çocuk vitrinden 10 bin YTL değerinde çeyrek altın ve künyelerle, çekmecedeki bir miktar dövizi aldı. Çocuklar dükkândan ayrıldıktan sonra vitrindeki altınların eksik olduğunu fark eden kuyumcu Beyazıt polise başvurdu. Yapılan araştırmada çocukların hırsızlık yaptıktan sonra ilerde bekleyen beyaz renkli bir otomobile bindikleri anlaşıldı. Polis olayla ilgili araştırma başlattı.


    http://www.radikal.com.tr/7633537633530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.