10 Kasım'da Anıtkabir'de ziyaret rekoru kırıldı

10 Kasım'da Anıtkabir'de ziyaret rekoru kırıldı
10 Kasım'da Anıtkabir'de ziyaret rekoru kırıldı
Atatürk'ün ölümünün 75. yıldönümünde Anıtkabir'de ziyaretçi rekoru kırıldı.

Radikal.com.tr - Mustafa Kemal Atatürk ’ün ölümünün 75. Yılı nedeniyle dün Anıtkabir’de düzenlenen tören ve ardından yapılan halk ziyareti sırasında bir rekor kırıldı.

Genelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’e dün bir milyonun üzerinde ziyaretçinin geldiğini açıkladı. TSK ’nın resmi sitesinde yapılan açıklamada “10 Kasım 2013 günü 1.089.615 (Bir milyon seksen dokuz bin altı yüz on beş) kişi Anıtkabir’i ziyaret etmiştir” denildi.

Anıtkabir’i bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda 438 bin 451 kişi ziyaret etmiş, bu rakam rekor olarak kayıtlara geçmişti. Geçtiğimiz yıl 10 Kasım'da ise bu sayı 413 bin 568 olarak gerçekleşmişti.


  http://www.radikal.com.tr/116015311601539

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kuzey Kore ve 1 Milyon. - Clear

  Atatürk için yas tutanlar,içlerinden geldiği için yas tutuyorlar,Kuzey Kore'dekiler gibi "komutla" artistik göz yaşları dökerek ve tiyatro oynayarak değil.Ne yani Anıt Kabir'deki ziyaretçi rekorunun anlam ifade etmesi için oraya 70 milyon mu sığdırma şartı var? Milyonları temsil eden 1 milyon yetmiyor mu? Hem de bir günde...Çok merak eden tüm Türkiye'de yas için meydanları kaç kişi doldurmuş tesbitini yapar,gerçek rakamı görür,zırvalamaktan da geri durur.Atatürk'ten bu kadar gocunmak niye? Kasıtlı olarak kimin kuyruğuna basmış? Vatanın kurtuluşu için ölümü göze almış,kendi canını hiçe saymış."Devletin Bekası için" kardeş katliamı mı yapmış? Yoksa atalarını mı boğdurtmuş? İslam dininin ve kitabı Kur'an'ın neresinde "Devlet Bekası için" cet ve kardeş canına kıyılır diyor? Her insan hata yapar ama birilerininkini görmezden gelip de adlarına anlı şanlı destanlar yazılırken,diğerini yerden yere vurmak,ne inanca,ne dürüstlüğe,ne de vicdana yakışır.Yakıştıranın da tüm erdemlerinden şüphe edilir.Sanki sağda ve solda uçlar,asgari müşterekte birleşmişler,adı da "Atatürk Düşmanlığı".Hoş uç sol,günümüzde Atatürk dostluğu şovu yapsa da yakın geçmişte Atatürk'ü "Nazım ve Sabahattin Ali düşmanı" diye yerden yere vuruyordu.Al birin vur öbürüne...

  Buzdağı - kl888

  Biz bir milyon değiliz tabi, milyonlarcayız... Anıtkabir'deki sadece buzdağının görünen kısmı. Evet kabul ediyoruz belki önceden bu kadar kalabalık değildik Anıtkabir'de ama nasılsa aklı başında olan "herkes" Ata'sına sahip çıkıyor diye kabul ediyorduk. Ama baktık ki durum geriye gitmekten ibaret o zaman haydi dökülelim dedik sokaklara, Gezi'ye, Anıtkabir'e...

  @ayenoğlu ismail - brotherlouie

  Aklımızdan çıkarmamamız gereken önemli ayrıntı kurtuluş savaşının da bin sekikyüz inanmış insan ile başlatıldığıdır. Bin sekizyüz kişi ile başlatlan kurtuluş savaşı sonunda 7 den fazla işgalci gücü def eden irade 1 milyon insanla kimbilir neler yapar? Bu topraklarda Atatürk ve Kemalizmi inkar eden bir düşüncenin yaşaması ve bağımsızlığını sürdürmesi imkansızdır. Marjinal olayım derken saçmalamanın manası yok!

  10 Kasım'da Anıtkabir'de ziyaret rekoru kırıldı - UygarTurkiye

  Sayin Dosluk ve Baris, sizin bahsettiginiz sirket Sancaktar dergisidir. https://www.facebook.com/sancaktarder . Insan okudukca varligindan igreniyor.

  Canlarım Benim! - X120

  Akape güruhu şimdiden başlamış; "Kemalizm ölmüş. Bir milyon ne ki? Erdoğanın seveni daha çok" falan diye zırvalamaya. Erdoğan öldükten üç-beş yıl sonra gör sen onun mezarını, bak bakalım ailesinden başka kaç kişi her yıl ziyaret ediyor, kaç kişi ardından dua ediyor... Aradaki farkı asgari zeka sahibi insanlar bile tahayyül edebiliyor, sizler de yapabilirsiniz, deneyin!

  ... - Kharon

  Biz Atamızı Kuzey Korelilerin Kim Jong u sahiplendiği kadar sahiplenmiyoruz. Kim Jong öldüğünde Kuzey Kore liler bir hafta yerlerde sürüne sürüne göz yaşı döktüler, bizde de garnizon cumhuriyeti özlemi içinde olan bir milyon kişi bir kaç saatliğine ağladı/ağlar gibi yaptı. Bu şekilde olmaz, Mustafa Kemal'in askerleri yılmaz. Bence haftalık-aylık yanaşık düzende ağlama seansları düzenlenmeli.

  olmasa da... - dostluk ve baris

  10 Kasim'da bir sirket gazetelerden birine tam sayfa ilan vermis. Ilanda:"olmasa da olurduk.. 1881-1938" yaziyordu, sadece bu kadar.. Sormak lazim: olurduk da "kimin eseri" olurduk onu aciklamamis.. Herneyse; böyle düsünen marijinaller heryerde, herzaman olabilir..Buna karsin, cok sevindirici gelismeler de mevcut..Bu geri kafalar azdikca millet/halk $ahlaniyor ATA'sina daha cok sahip cikiyor..Milyonlar sokaklara dökülüyor, Anitkabir dolup-tasiyor(Bu sene 1 milyon 89 bin kisi)..Özetle; Atatürk düsmanlari saldirdikca Ata'sina bagli olanlar cogaliyor ve $aha kalkiyor..Minnet, sükran ve özlemle ANIYORUZ.. Ruhu $ad olsun!