10 lira çaldı, 15 yıl hapsi isteniyor

10 lira çaldı, 15 yıl hapsi isteniyor
10 lira çaldı, 15 yıl hapsi isteniyor
Eskişehir'de bisikletle giden 24 yaşındaki Erkan Bilgin'in önünü otomobiliyle kesip, elindeki sopa tehdidi ile 10 lirasını gasp ettiği öne sürülen 26 yaşındaki Raif Kerekli, 15 yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

RADİKAL - Olay geçen 20 Nisan'da Şarhöyük Mahallesi Gölbaşı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre Raif Kerekli, bisikletiyle giden Erkan Bilgin'in önünü otomobille kesti. Araçtan inen Raif Kerekli elindeki sopayı Erkan Bilgin'e göstererek, 'üçe kadar sayıyorum, cebini boşalt, parayı ver' dedi. Erkan Bilgin'in cebinden çıkarıp verdiği 10 lirayı alan Raif Kerekli otomobile binip uzaklaştı. Olayın ardından Erkan Bilgin polisi arayarak şikayetçi oldu. Polis ekipleri Raif Kerekli'yi yakaladı. Kerekli çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'İFTİRA' DEDİ

Gasp sanığı Raif Kerekli'nin yargılanmasına Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan evli 1 çocuk babası Raif Kerekli suçlamaları kabul etmeyerek, "Erkan ile aynı mahallede oturuyoruz. Kendisi ile daha önceden kavgamız olmuştu. Benden intikam almak için iftira atıyor. Ben böyle bir suçu işlemedim. İnsan 10 lira için bu duruma düşer mi? 45 gündür cezaevindeyim, psikolojim bozuldu. Tahliyemi istiyorum" dedi.

'2 ARKADAŞIYLA ÖNÜMÜ KESTİLER'

Sanıktan şikayetçi olduğunu söyleyen Erkan Bilgin ise, sanığın yanında 2 kişi daha olduğunu öne sürerek şöyle konuştu:

"Olay günü bisikletle eve giderken otomobille önümü kestiler. Sanık ve yanındaki iki arkadaşı ellerinde sopalarla otomobilden inerek 'üçe kadar sayıyorum, cebini boşalt, parayı ver' dediler. Kendilerinden ve dayak yemekten korktuğum için cebimdeki 10 lira parayı verdim. Başka da param yoktu. Parayı aldıktan sonra otomobillerine bindiler. Sanıktan şikayetçiyim. Ben kendisini hiç tanımam, aynı mahallede de oturmuyoruz. Yanında bulunan ve kimlikleri belirlenemeyen iki kişiyi de tanımıyorum."

Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi savcısı, sanığın 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı, savcının mütalaasına karşı yazılı savunmada bulunmak için süre istedi. Mahkeme heyeti Raif Kerekli'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 25 Haziran 2015 tarihine erteledi. (Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR/DHA)