10 polis tekrar hakim karşısında

Kamuoyunda 'Manisalı gençler' davası olarak bilinen davada, 16 kişiye işkence yaptıkları gerekçesiyle hapis cezası alan 10 polis, haklarındaki mahkeme kararının Yargıtay'ca bozulması üzerine bugün tekrar hakim karşısına çıktı.

Kamuoyunda 'Manisalı gençler' davası olarak bilinen davada, 16 kişiye işkence yaptıkları gerekçesiyle hapis cezası alan 10 polis, haklarındaki mahkeme kararının Yargıtay'ca bozulması üzerine bugün tekrar hakim karşısına çıktı. Manisa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugünkü duruşmasında, sanıklardan başkomiser Halil Emir, polis memuru Levent Özvez ve emekli polis Turgut Demirel hazır bulundu. İşkence gördükleri iddia edilen gençlerin avukatları ise duruşmaya katılmadı. Duruşmada, Yargıtay 8'inci Ceza Dairesi'nden gelen bozma kararı okunarak sanıkların bu karar karşısında
talepleri soruldu. Salonda bulunan üç sanık ile avukatları Zeynel Balkız ve Talat Tekkılıç, bu karara uyulmasını istediler. Mahkeme, duruşmaya katılmayan diğer polis memurlarının çağrılmasına karar vererek, duruşmayı 29 Ağustos 2001 tarihine erteledi.