10 ülkeden 44 belediye başkanı Maltepe'de buluşuyor

10 ülkeden 44 belediye başkanı Maltepe'de buluşuyor
10 ülkeden 44 belediye başkanı Maltepe'de buluşuyor
Türkiye, Almanya, İran, İngiltere, Kenya, Karadağ, Avusturya, KKTC, Angola ve Çin Halk Cumhuriyeti'nden belediye başkanları Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği "Uluslararası Diyalog Konferansı"nda bir araya gelecek.

Çin’den İngiltere’ye, Kenya’dan Almanya’ya, İran’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne dünyanın değişik ülkelerinden 44 belediye başkanı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın ev sahipliğinde yapılacak konferansta buluşacak. “Uluslararası Diyalog Konferansı”, 23-25 Ekim 2015 tarihleri arasında Cevahir Hotel İstanbul Asia’da gerçekleştirilecek. Konferansa Maltepe’nin kardeş belediyeleri olan Almanya’nın Hamburg-Altona Belediyesi, Çin’in Taizhou, İran’ın Nur Belediyesi başta olmak üzere, Almanya’nın Münih, Köln, Düsseldorf, Erlangen, Ulm, Celle, Düren, Worms, Krefeld, Coburg, Darmstadt ve Mosbach; İran’ın Tahran, İsfahan, Tebriz ve Royan; Avusturya’nın Graz, Angola’nın başkenti Luanda’nın De Belas ve İngiltere’nin başkenti Londra’nın Enfield belediyeleri, Kenya’nın Mombasa Valisi, Türkiye ’nin değişik il ve ilçelerinden belediye başkanları ile milletvekilleri katılacak.

KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLLERİ İMZALANACAK

Maltepe’nin ve kültürünün de tanıtılacağı konferans öncesi, bir kokteyl düzenlenecek. Kokteyl sonrası konferansın ilk günü olan 24 Ekim’de yapılacak açılış konuşmalarının ardından, ortak çalışma grupları oluşturularak, pratiğe dökülmüş kardeş şehir örnekleri, kültürel çalışmalar, ülkeler arası kültür ve eğitim alanlarında işbirliği, ekonomik noktalarda ortak çalışma fırsatları, inançlar arası diyalog, yabancı düşmanlığı, ırkçlık ve radikalizm, uluslarası göç ve göçmenlik sorunu ile entegrasyondaki mevcut engeller konusunda, karşılıklı fikir alışverişinde bulunulacak. Toplantının sonuç bildirgesi açıklandıktan sonra, kardeş şehir protokolleri imzalanacak.