10 yaşında ikna memuru!

10 yaşında ikna memuru!
10 yaşında ikna memuru!

Yakup Yetimoğlu iknaya gelen çocuklarını elindeki benzinle yakmaya kalktı. FOTOĞRAF: ÖMER ERDEM / DHA

İSTANBUL - Ümraniye’de, spor kompleksine icra gelen Yakup Yetimoğlu, hem ailesine hem de polislere korkulu anlar yaşattı. İknaya gelen çocuklarını elindeki benzinle yakmaya kalkan Yetimoğlu, kendisini aracına kilitledi. Yetimoğlu en sonunda, avukatının aracına binerek kaçtı.
Yetimoğlu dün saat 09.00 sıralarında Çakmak Mahallesi Çakmak Spor Kompleksi’nde gelip sahanın ortasına çektiği aracının üzerine çıkarak kendisini yakmak istedi. Elindeki benzin bidonunu üstüne döken Yetimoğlu, polislerce ikna edilmeye çalışıldı.
Saatler süren ikna çabaları sonucu Yetimoğlu’nun 10 yaşındaki oğlu Abdulkadir, polislerce babasını ikna etmesi için gönderildi. Yetimoğlu, bu kez oğlunun üzerine benzin döküp yakma tehdidinde bulundu. Ancak daha sonra oğlunu polise verip kendisini aracın içine kilitledi.
İcra memurları olayın bitmesi için beklerken, 3.5 saat süren ikna çabasının ardından sahanın yanına avukatının otomobili yanaştı. Yetimoğlu, elinde benzin bidonuyla hızla otomobile koştu. Yanına kızını da alan Yetimoğlu, araca binerken gözaltına alınmak istedi. Ancak kargaşa sırasında araca binen Yetimoğlu, hızla kaçtı. Bir süre sonra aynı araçla dönen avukatı, Yetimoğlu’nun evinde üzerini değiştirip teslim olacağını söyledi. Avukatın aracına binen Ümraniye Asayiş Büro polisleri Yetimoğlu’nu evinden alıp karakola götürdü. (Radikal)