10 yaşındaki kızına hap sattırıyormuş

Sokakta uyuşturucu operasyonu yapan polislerin yanına ürkek gözlerle yaklaştı. Bir polis memuruna elindeki dört adet hapı verdi: "Bunlar uyuşturucu ilaç.
Haber: HÜSEYİN TÜCCAR / Arşivi

BURSA - Sokakta uyuşturucu operasyonu yapan polislerin yanına ürkek gözlerle yaklaştı. Bir polis memuruna elindeki dört adet hapı verdi: "Bunlar uyuşturucu ilaç. Bunları babam bana zorla sattırıyor, ne olur onu yakalayın."
'Satmak istemeyince dövüyordu'
10 yaşındaki N.D. adlı küçük kızın anlattıkları polislerin adeta kanını dondurdu. Babasını şikâyet eden küçük kız, "Babam uyuşturucu hapları bana vererek tanesini 5 YTL'den sattırıyor. Satmak istemeyince el ve ayaklarımı bağlayarak sopayla dövüyor. İnsanların zehirlenmesini istemiyorum. Ne olur beni kurtarın. Babamı gözaltına alın ki başka insanları, kişileri zehirlemesin. Uyuşturucu satmam için beni okula bile göndermedi" diyordu. N.D. önce Çocuk Şubesi'ne götürüldü, daha sonra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı Sırameşeler Rüştü Burlu Çocuk Yetiştirme Yurdu'na teslim edildi.
Baba Mustafa D. gözaltında
Bu arada polisler küçük kızın evine baskın düzenledi, baba Mustafa D.'yi gözaltına aldı. Aşırı alkollü halde Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen, N.D.'den başka üç çocuğu daha olan baba ifade vermedi, "Savcıya konuşacağım" dedi. Mustafa D. 'Çocuğuna uyuşturucu sattırmak' ve 'Çocuk istismarı' suçlamasıyla savcılığa sevk edilecek.